Wizyta brytyjskiej pary książęcej w Polsce

Brytyjska para książęca wraz z dziećmi rozpocznie dzisiaj wizytę w Polsce. Kancelaria prezydenta zapowiada, że będzie to wizyta szacunku i przyjaźni; nie ma ona charakteru politycznego.

Dwudniowy pobyt w naszym kraju, Książe William i księżna Kate rozpoczną dziś wczesnym popołudniem. W planie mają spotkanie z parą prezydencką Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim oraz spacer po Krakowskim Przedmieściu.

Następnie książę z rodziną odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotka się z weteranami i odda hołd bohaterskiej walce warszawiaków. Zaplanowano także jego spotkanie z przedstawicielami świata biznesu, kultury, sztuki i mediów. Wieczorem w Łazienkach Królewskich goście wezmą udział w przyjęciu z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II.

Drugi dzień wizyty w Polsce para książęca spędzi w Gdańsku. Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką.

Poseł Konrad Głębocki z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych mówi, że choć para książęca nie ma bezpośredniego wpływu na politykę brytyjskiego rządu, tego typu wizyty mają duże znaczenie dla klimatu wzajemnych relacji.

– Ta wizyta będzie okazją do pokazania, jak Polska jest pięknym krajem, jaką ma niezwykłą historię, ale też jak współcześnie bardzo dobrze się rozwija. Niestety media światowe często przedstawiają Polskę w dosyć krzywym zwierciadle, śledzę to w różnych mediach zagranicznych. Zawsze tego typu wizycie, pary książęcej, towarzyszy duża uwaga mediów, nie tylko europejskich, ale i światowych, dzięki temu będziemy mogli wzmocnić dobry wizerunek Polski – zaznacza poseł Konrad Głębocki.

Z Polski książę William z rodziną uda się do Niemiec, gdzie spędzi kolejne trzy dni.

RIRM

drukuj