Karta Dużej Rodziny dostępna jako aplikacja mobilna

Karta Dużej Rodziny jest już dostępna jako aplikacja mobilna. Poinformowała o tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Aplikacja pozwoli wyszukać interesujące zniżki oraz otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach i wyszukiwać informacje o nowych Partnerach Karty Dużej Rodziny.

Jak podkreśliła minister Elżbieta Rafalska, KDR jest ważnym instrumentem polityki rodzinnej. Dodała, że dzięki aplikacji korzystanie z Karty staje się prostsze.

– Będziemy mogli łatwo, w sposób dostępny, bez szukania w portfelu, wyciągania tej tradycyjnej kartonikowej karty, skorzystać z tak nowoczesnego, mobilnego urządzenia, które gwarantuje nam np. geolokalizację, gdzie możemy mieć karty swoich dzieci. Wszystko jest robione z myślą o was, o rodzinach, o tym, żeby było wam wygodniej, łatwiej, ale przede wszystkim (chodzi o) coraz szerszy system ulg – akcentowała Elżbieta Rafalska.

Od dziś Karta Dużej Rodziny uprawnia także do dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen. Dzięki podpisanemu porozumieniu w tej sprawie posiadacze Karty otrzymają rabat 8 gr przy zakupie 1 litra zwykłego paliwa oraz rabat 10 gr przy zakupie 1 litra paliwa Verva.

20-procentowym rabatem objęte będą zakupy produktów gastronomicznych na stacji oraz zakupy w myjni.

O rozwój sieci Partnerów Karty zadba Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Jak podało ministerstwo, do tej pory wydano prawie 1,9 mln Kart dla 417 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 3,3 tys. firm i instytucji w ponad 14 tys. lokalizacji.

RIRM

drukuj