Caritas: XV zbiórka żywności „Tak, pomagam!”

Pod hasłem „Tak pomagam!” odbędzie się w piątek i sobotę XV bożonarodzeniowa zbiórka żywności w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. Organizuje ją Caritas Polska we współpracy z oddziałami diecezjalnymi.

– Akcja trwać będzie w godz. 12.00-20.00 w piątek i w sobotę w godz. 10.00-20.00 lub do zamknięcia sklepu – poinformowało PAP biuro prasowe Caritasu Polska w przekazanym w czwartek komunikacie.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritasu przygotują świąteczne posiłki.

– Boże Narodzenie to czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności – mówili autorzy komunikatu.

Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy parafialnych zespołów Caritasu i szkolnych kół Caritasu. Bożonarodzeniowa zbiórka „Tak, pomagam!” przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Kaufland, Lidl, Lewiatan, Mila, Polomarket, Tesco i w wielu innych.

– Pragnę bardzo podziękować wszystkim tym, którzy potrafią podzielić się żywnością z potrzebującymi, to ważny dar serca, dzięki któremu życie wielu osób staje się mniej przykre i uciążliwe. Najubożsi nas potrzebują, dlatego zwracam się z próbą o tą podstawową pomoc, by inni mogli mieć odrobinę spokojniejsze jutro – powiedział dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki.

Osoby potrzebujące można też wesprzeć, wysyłając w trakcie zbiórki SMS pod numerem 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

PAP/RIRM

drukuj