fot. twitter.com/mblaszczak

Kampania MON „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

Trwa kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Żołnierze zorganizowali dziś spotkanie w Białce Tatrzańskiej.

Od 14 października w ramach kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszają mobilne zespoły rekrutacyjne. Składają się z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

– My jesteśmy od tego, żeby przedstawiać warunki służby, promować służbę i realnie mówić o tym, jak do wojska można się dostać, co wojsko da, jaką karierę można rozwijać – wyjaśnił ppłk Paweł Wójcik z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu.

Tego wszystkiego, i wiele więcej, można się było dzisiaj dowiedzieć na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej – powiedział Adam Marduła.

– Wojsko się zawsze u nas szkoliło, jeździło. I pojawiła się taka propozycja, żeby właśnie dzisiaj m.in. oddać strzały bojowe na terenie ośrodka – wskazał Adam Marduła z Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Jak akcentował mjr Bartosz Kubal z 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zapotrzebowanie na służbę wojskową jest spore.

– W tym roku przeszkoliliśmy już 481 żołnierzy. 10 proc. to kobiety. Złożonych wniosków zostało 1100, ośmiuset kandydatów zakwalifikowaliśmy. Także zapotrzebowanie na służbę w brygadzie Obrony Terytorialnej jest naprawdę bardzo duże – powiedział mjr Bartosz Kubal.

A – jak wskazał ppłk Paweł Wójcik – bycie żołnierzem to ogromna odpowiedzialność, ale też i wiele korzyści.

– Przede wszystkim stabilizacja, możliwość rozwoju, patriotyzm, honor i wiele innych aspektów, które powodują, że warto być żołnierzem Wojska Polskiego – podkreślił ppłk Paweł Wójcik.

I warto służyć w polskiej armii, która przynosi Polsce dumę.

TV Trwam News/RIRM

drukuj