fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Kalisz: Policjanci w dniu swojego święta oddadzą krew

Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi organizują w dniu Święta Policji zbiórkę krwi pod hasłem „Krew dla życia”. Autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu stanie przed komendą przy ul. Jasnej 1 we wtorek.

„Celem przedsięwzięcia jest uzbieranie łącznie 100 litrów krwi na terenie jednostek policji w Wielkopolsce dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i ku pamięci Powstańców Wielkopolskich” – poinformowała PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przez cały 2018 rok organizuje zbiórki krwi pod hasłem „Krew dla życia”. Tym razem akcja odbędzie się w Kaliszu.

Anna Jaworska-Wojnicz wyjaśniła, że KM w Kaliszu zbiórkę krwi postanowiła zorganizować w okresie wakacji, ponieważ w tym czasie dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych i krew jest wyjątkowo potrzebna. Jak dodała, latem w szpitalach są niewielkie zapasy krwi, bo jej dawcy rzadziej ją oddają latem, niż w pozostałą część roku.

Akcja będzie prowadzona w godzinach od 9.00 do 13.00.

„Do udziału zapraszamy pracowników policji, straży pożarnej i więziennictwa oraz członków ich rodzin, a także wszystkie osoby, które chcą wspomóc ten szczytny cel” – poinformowała rzecznik.

PAP/RIRM

drukuj