fot. flickr

Deszczowo nad morzem i na południu Polski

Jak podaje IMGW, Europa stopniowo znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Z powodu słabnącego klina Wyżu Azorskiego oraz dość głębokiego niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim nad Europą przemieszczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Półwyspy Bałkański oraz Apeniński nadal znajdują się pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkami nad Morzem Azowskim oraz Morzem Egejskim.

Południowy wschód Polski pozostanie na skraju niżu znad południowo-wschodniej Europy, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostały obszar kraju znajdzie się pod wpływem słabego klina Wyżu Azorskiego, jedynie po południu nad północny zachód kraju nasunie się płytka zatoka z mało aktywnym frontem atmosferycznym. Napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W piątek na południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na wschodzie oraz na północnym zachodzie kraju miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st. do 26 st., nad morzem oraz w rejonach podgórskich od 18 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 st. do 14 st., na południowym wschodzie miejscami do 16 st. Wiatr słaby, północno-wschodni, na zachodzie zmienny.

PAP/RIRM

drukuj