Przewodnicy do Nieba Jan Paweł II i Jan XXIII

Ks. Leszek Smoliński

Niniejsza publikacja prezentuje sylwetki dwóch wielkich papieży. Zestawiając ich historię życia oraz nauczanie, ukazujemy ich duchowe przesłanie. Jan XXIII i Jan Paweł II stali na czele Kościoła w czasach „radykalnych transformacji”. Obaj krzewili ideę godności człowieka i postawili sobie za cel walkę o miłosierdzie na świecie, co podkreślił dzień ich kanonizacji – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Jan XXIII, wbrew temu , co o sobie mówił, był nie tylko „pulchnym staruszkiem z dużym nosem”, ale również specjalistą w dziedzinie historii Kościoła i wytrawnym dyplomatą. Sądzono, że będzie „przejściowym” następcą św. Piotra, a tymczasem zaskoczył wszystkich , zwołując Sobór Watykański II.

Jan Paweł II jako niestrudzony głosiciel Dobrej Nowiny przemierzał świat, by „umacniać braci w wierze”. Był także nietuzinkowym pisarzem i świetnym mówcą, który wzywał ludzi do wpatrywania się w Chrystusa Odkupiciela oraz życia bez lęku w promieniach Bożego Miłosierdzia i pod czujnym okiem Maryi.

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl