Pobłogosław mi, proszę

Ks. bp Józef Zawitkowski

„Nie mam już rodziców, odchodzą rówieśnicy i młodsi. Coraz częściej szukam kogoś, aby mi powiedział dobre słowo. Ale ludzie nie słyszą, zajęci są sobą, gdzieś śpieszą. Przeklinają się, złorzeczą sobie. (…) Piękne jest polskie słowo: błogosławić. (…) Zapomnieliśmy o tym trochę. Może zawstydziliśmy się tych błogosławieństw i poświęceń. A szkoda, bo bez błogosławieństwa tak trudno jest żyć.”

W tej książce ks. bp. Józef Zawitkowski piękną polszczyzną napisał teksty błogosławieństw, które każdy z nas może codziennie wypowiadać. Po przebudzeniu, gdy ktoś jest chory – w różnych sytuacjach i miejscach. Mama może błogosławić dziecko, dziecko – mamę, mąż – żonę, babcia – wnuka. Przepiękne teksty Księdza Biskupa na pewno nam w tym pomogą!

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl