I was prześladować będą

Krystyna Lubieniecka-Baraniak

Autorka ukazuje losy ks. kanonika Mariana Wojtasika – uniwersyteckiego kolegi papieża Polaka, świętego Jana Pawła II. Bohaterowi przyszło pełnić swoją posługę kapłańską w trudnym czasie bezpardonowej walki zsowietyzowanych władz komunistycznych z Kościołem katolickim. Celem ich była całkowita laicyzacja państwa, na co Kościół – ustami swego Prymasa, Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego – odpowiedział zdecydowanym Non possumus – Nie pozwolimy! Wezwanie to ksiądz Marian realizował z całą odpowiedzialnością i poświęceniem. Należał do wielkiej rzeszy Księży Niezłomnych, którzy nie ugięli się w obliczu gróźb, prowokacji, haków i przynęt stosowanych przez aparat państwowy, nawet jeśli miało to oznaczać więzienie.

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl