Aktor nie opuszcza sceny

Irena Habrowska-Jellaczyc
O krzewieniu polskiej kultury na obczyźnie

Zbiór szkiców i artykułów wspomnieniowych znanej animatorki polskiego życia kulturalnego w Kanadzie Bronisławy Habrowskiej, aktorki, która jako młoda dziewczyna, podjęła decyzję o emigracji z PRL. Nie z Polski, bo tej, w sensie duchowego dziedzictwa kształtującego jej tożsamość, nie opuściła nigdy. Autorka pisze nie tylko o scenie teatralnej, ale także o scenie życia, o kodeksie wartości podstawowych, orzekających o istocie ludzkiej egzystencji. Pani Irena to postać nieprzeciętną, trwale wpisana w dzieje polskiej kultury na obczyźnie i zarazem głęboko związana z problematyką Polski dnia dzisiejszego.

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl