WTA Tiencin. Radwańska rozbiła rywalkę, straciła tylko jednego gema!

Agnieszka Radwańska od efektownego zwycięstwa nad Ukrainką Olgą Sawczuk 6:1, 6:0 rozpoczęła udział w turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Tiencinie. Tym samym krakowianka awansowała do drugiej rundy, gdzie czeka już na nią Chinka Qiang Wang.


Dobra postawa Polki w ostatnich tygodniach zaowocowała awansem w światowym rankingu dla samej tenisistki. Tytuł zdobyty w Tokio oraz półfinał osiągnięty w Pekinie sprawiły bowiem, że nasza reprezentantka mocno zwiększyła swoje szanse na udział w kończących sezon zawodach Masters. Przybliżyć ją do tego celu miał dzisiejszy triumf z kwalifikantką z Ukrainy.

Wtorkowe spotkanie od samego początku przebiegało pod zdecydowane dyktando Radwańskiej, która jedynie w trzeciej odsłonie pozwoliła sobie na chwilę dekoncentracji (2:1). Chwilę później jednak krakowianka znowu przejęła inicjatywę na korcie, przede wszystkim popisując się mocnym serwisem oraz dwukrotnie przełamując Sawczuk. Dodatkowo siódmego gema wygrała „na sucho”, w efekcie czego pierwsza partia dość pewnie padła jej łupem (6:1).

Drugi set, jak się później okazało ostatni, również nie dostarczył większych emocji. Polka spisywała się lepiej w każdym elemencie tenisowego rzemiosła – znakomicie zagrywała, skutecznie rozwiązywała akcje przy siatce oraz cierpliwie wytrzymywała długie wymiany. Kiedy w piątej odsłonie krakowianka podwyższyła prowadzenie na 5:0, dzięki świetnej akcji ze slajsem i wieńczącym smeczem, losy tego pojedynku były już właściwie rozstrzygnięte. Ostatecznie drugą partię wygrała bez straty gema, całe spotkanie z kolei zakończyła Ukrainka, wyrzucając return na aut (6:0).

O ćwierćfinał Radwańska powalczy z Qiang Wang. Reprezentantka Chin pokonała wczoraj swoją rodaczkę – Yuxuan Zhang 7:5, 6:4.

***

Tiencin (Chiny), kort twardy, I runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Olga Sawczuk (Ukraina) 6:1, 6:0

Sport.RIRM

drukuj