fot. PAP/Leszek Szymański

WTA Indian Wells. Kontuzjowana Magda Linette nie dokończyła meczu z Wiktorią Azarenką

Magda Linette z powodu kontuzji kostki skreczowała w drugim secie meczu z białoruską tenisistką Wiktorią Azarenką i odpadła w drugiej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w kalifornijskim Indian Wells. Polka, która w pierwszej partii prowadziła 5:2, zrezygnowała z gry przy stanie 5:7, 0:3.


W pierwszej rundzie poznanianka wygrała ze Szwedką Rebeccą Peterson (3:6, 6:3, 6:2). Teraz poprzeczka trudności powędrowała zdecydowanie wyżej. Wiktoria Azarenka w latach 2012-13 przez 51 tygodni była liderką światowego rankingu, a w dorobku ma 21 tytułów, w tym dwa wielkoszlemowe z Australian Open. Później z powodu kłopotów zdrowotnych i rodzinnych (m.in. musiała walczyć o prawo opieki nad dzieckiem z byłym partnerem) jej kariera się załamała. Od 2017 roku wygrała jeden turniej, ale od trzech lat stara się wrócić do czołówki.

Pojedynek z rozstawioną z numerem 27. Białorusinką (32.WTA) rozpoczął się po myśli Magdy Linette. Po przełamaniu w czwartym gemie objęła ona prowadzenie (3:1), a później odskoczyła na 5:2.

Polka grała odważnie, dynamicznie, podejmowała ryzykowne, ale skuteczne akcje. Przy stanie 5:3 nie udało się jej jednak „zamknąć” seta, a dwukrotna triumfatorka tych zawodów  (2012 i 2016) odwróciła jego losy i zwyciężyła 7:5. Zajmującej 54. miejsce na liście światowej poznaniance nie ułatwiał zadania uraz kostki, którego nabawiła się w końcówce partii.

Mimo przerwy medycznej i pomocy lekarza Linette na początku drugiego seta wyraźnie nie była w pełni sił. W czasie wymian poruszała się jeszcze swobodnie, ale między nimi mocno utykała, a na jej twarzy widoczny był grymas bólu. Próbowała walczyć, jednak po trzech przegranych gemach zrezygnowała z dalszej gry.

Było to drugie spotkanie tych zawodniczek. W 2016 roku w Miami urodzona w Mińsku, ale mieszkająca od lat w USA Azarenka oddała Polce trzy gemy.

***

WTA Indian Wells (Stany Zjednoczone), 2. runda gry pojedynczej kobiet:
Wiktoria Azarenka (Białoruś) – Magda Linette (Polska) 7:5, 3:0 i krecz Polki

PAP/Sport.RIRM

drukuj