US Open. Hurkacz bez szans w starciu z Ciliciem

Zaledwie dwa gemy ugrał Hubert Hurkacz w starciu z Marinem Ciliciem. Polak został rozbity przez Chorwata 2:6, 0:6, 0:6 i na drugiej rundzie zakończył udział w wielkoszlemowym US Open.


Nasz rodak nie miał nic do powiedzenia w pojedynku z dużo bardziej doświadczonym rywalem. Wystarczy powiedzieć, że od stanu 2:4 w pierwszym secie Hurkacz nie zapisał na swoim koncie do końca meczu żadnego z czternastu kolejnych gemów.

Cilić górował nad Polakiem w każdym elemencie tenisowego rzemiosła. Świetnie serwował, w długich wymianach nie popełniał błędów, i co równie istotne – już w pierwszym uderzeniu spychał przeciwnika do głębokiej defensywy. Poza tym, znakomicie spisywał się przy zagrywce wrocławianina, aż ośmiokrotnie uzyskując przełamanie.

W efekcie Chorwat rozbił 21-letniego tenisistę w trzech odsłonach 6:2, 6:0, 6:0 i w pewnym stylu awansował do trzeciej rundy US Open. O 1/8 finału zagra z Australijczykiem Alexem de Minaurem.

Za występ na kortach w Nowym Jorku Hubert Hurkacz zainkasował 70 punktów do rankingu ATP i nagrodę finansową w wysokości 123 tysięcy dolarów.

***

US Open, kort twardy, II runda gry pojedynczej mężczyzn:

Hubert Hurkacz (Polska, Q) – Marin Cilić (Chorwacja, 7) 0:2, 0:6, 0:6

Sport.RIRM

drukuj