Transfery. 23-latek najdroższym bramkarzem w historii

80 mln euro – za tyle Chelsea Londyn oficjalnie pozyskała Hiszpana Kepę Arrizabalagę z Athleticu Bilbao. Tym samym 23-latek został najdroższym bramkarzem w historii futbolu.


Anglicy skorzystali z klauzuli odstępnego zapisanej w kontrakcie młodego golkipera. Ta wynosiła aż 80 mln euro i właśnie za tyle ekipa ze Stamford Bridge pozyskała Hiszpana z Atlheticu Bilbao, co zarazem czyni go najdroższym bramkarzem w historii.

– To bardzo ważna decyzja dla mnie, mojej kariery, a także życia osobistego. Wiele rzeczy przyciągnęło mnie do tego klubu. Wszystkie jego tytuły, piłkarze, miasto i Premier League. Bardzo się cieszę, że Chelsea zdecydowała się mi zaufać – powiedział Bask tuż po transferze.

Kepa Arrizabalaga to wychowanek Atheticu Bilbao, dla którego rozegrał łącznie 54 mecze. Niedawno pojechał także z reprezentacją Hiszpanii na mistrzostwa świata. W narodowych barwach zaliczył dotąd jedno spotkanie. Z Chelsea Londyn zawodnik związał się siedmioletnią umową.

The Blues sprowadzili Baska, by ten mógł zastąpić Thibauta Courtoisa. Belg przeszedł bowiem do Realu Madryt za 35 mln euro i z aktualnym triumfatorem Ligi Mistrzów podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał przez sześć najbliższych sezonów.

Sport.RIRM

drukuj