fot. PAP/EPA

Soczi 2014. Ligocki i Jodko poza ćwierćfinałem, triumf Vaultiera

Pierre Vaultier zdobył złoty medal w snowcrossie podczas rozgrywanych w Soczi igrzysk olimpijskich. Francuski snowboardzista wyprzedził Rosjanina Nikołaja Ołjunina i Amerykanina Alexa Deibolda. Maciej Jodko i Mateusz Ligocki odpadli w 1/8 finału.

Z powodu złych warunków atmosferycznych zaplanowane na wczoraj zawody w snowcrossie przeniesiono na dzisiaj. W gronie startujących snowboardzistów znalazło się dwóch Polaków, Maciej Jodko i Mateusz Ligocki. Zmaganiom olimpijczyków towarzyszył lekki deszcz, przez co wielu z nich nie kończyło swoich przejazdów. Triumfatorem dzisiejszej rywalizacji okazał się Pierre Vaultier, który w finałowym wyścigu pokonał Nikołaja Ołjunina i Alexa Deibolda.

Organizatorzy odwołali eliminacje, zatem rywalizację snowboardziści rozpoczęli od 1/8 finału. W niej zobaczyliśmy dwóch reprezentantów Polski. W czwartym wyścigu wystąpił Maciej Jodko. Zawodnik przez długą część dystansu zajmował trzecie, premiowane awansem miejsce. Na półmetku wyprzedził go Norweg Stian Sivertzen i to on znalazł się w ćwierćfinale. Jodko bieg ukończył na czwartej pozycji.

W siódmym wyścigu startował Mateusz Ligocki. Polak od początku zajmował ostatnią pozycję w gronie pięciu rywalizujących snowboardzistów. Na mecie zameldował się długo po pozostałych zawodnikach.

Groźnie wyglądający upadek zaliczył w półfinale Omar Visintin. Po jednym z wyskoków Włoch stracił równowagę przy lądowaniu. Upadł twarzą w śnieg i przez kilka chwil nie podnosił się z ziemi. Tor opuścił na noszach.

Wyniki:

Finał A

1. Pierre Vaultier (Francja)

2. Nikołaj Ołjunin (Rosja)

3. Alex Deibold (USA)

4. Paul-Henri de Le Rue (Francja)

5. Stian Sivertzen (Norwegia)

6. Luca Matteotti (Włochy)

25. Maciej Jodko (Polska)

33. Mateusz Ligocki (Polska)

Sport/RIRM

drukuj