Skoki narciarskie. Polska czwarta w konkursie drużynowym. Wygrana Słowenii

Polska zajęła czwarte miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy. Zawody wygrała Słowenia. Drugie miejsce zajęli Norwedzy, a podium uzupełnili Austriacy.

„Biało-Czerwoni” dobrze rozpoczęli turniej drużynowy. Po skoku Piotra Żyły (217 m) Polacy zajmowali trzecie miejsce. Dzięki próbom Dawida Kubackiego (218,5 m) oraz Jakuba Wolnego (233,5 m) ostatnia pozycja na podium została podtrzymana. W ostatniej grupie pierwszej serii Kamil Stoch osiągnął 227 m. Zdecydowanie dalej poleciał Austriak Stefan Kraft (237,5 m), przez co podopieczni Michala Doleżala znaleźli się na 4. lokacie.

Do liderujących Słowaków „Biało-Czerwoni” tracili 43,8 pkt, natomiast do trzeciej Austrii było to tylko 3,8 pkt.

W drugiej serii Żyła znacznie się poprawił (232,5 m), a Kubacki utrzymał formę (218,5 m). Niestety, próba Wolnego była zdecydowanie słabsza niż w pierwszej części turnieju. Skoczył on 221,5 m, przez co Polacy znacznie oddalili się od podium. Skok Kamila Stocha na 229 m nie wystarczył do zajęcia trzeciego miejsca. Polacy ostatecznie stracili do Austriaków 22 punkty.

Świetną formę potwierdzili Słoweńcy, którzy wcześniej zdominowali nie tylko treningi, ale i piątkowy konkurs. Choć po pierwszej grupie drugiej serii tracili do Norwegów 5,2 pkt, to później zdeklasowali swoich rywali. Peter Prevs skoczył 236 metrów, Timi Zajc – 241 m, a kropkę nad „i” postawił Anże Lanisek – 347,5 metra.

W sezonie 2021/22 rozegrano pięć konkursów drużynowych. Trzy wygrała Austria, dwa Słowenia. Polska dwa razy plasowała się na czwartej pozycji (w Wiśle i Planicy).