Serie A. Dominacja Juventusu przerwana! Inter z mistrzostwem Włoch po 11 latach

Dziewięcioletnia hegemonia Juventusu Turyn przerwana! Mistrzem Włoch – po raz 19. w historii – został Inter Mediolan. Stało się tak po wyjazdowym remisie Atalanty Bergamo z US Sassuolo (1:1).

US Sassuolo – Atalanta Bergamo 1:1 (0:1)
Domenico Berardi 52′(k.) – Robin Gosens 32′

Przynajmniej od kilku tygodni było jasne, że nic nie odbierze Interowi tytułu mistrza Włoch. Ekipa Antonio Conte od 6 stycznia pozostawała niepokonana na ligowych boiskach, a sobotnia wygrana w delegacji z FC Crotone (2:0) była 18. spotkaniem z rzędu, który mediolańczycy zakończyli bez porażki na poziomie Serie A.

Przy założeniu, że w 34. serii gier Atalanta Bergamo straciłaby punkty na wyjeździe z US Sassuolo, już dziś „Nerazzurri” zapewniliby sobie triumf w rozgrywkach. Tak też się stało. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego zaledwie bowiem zremisowali 1:1 na terenie rywala i stracili matematyczne szanse na dogonienie zespołu dowodzonego przez Antonio Conte.

Tym samym Inter przerwał trwającą od 2012 roku dominację Juventusu Turyn na krajowym podwórku, zdobywając 19. w historii klubu, a pierwsze po 11 latach – Scudetto. Do końca sezonu we Włoszech pozostały jeszcze 4 kolejki.