Seria A: Pewne zwycięstwo Starej Damy

Juventus Turyn bez większych problemów pokonał na wyjeździe Udinese Calcio 2:0. Bramki dla gości strzelili Sebastian Govinco oraz Fernando Llorente.

Juventus przyjechał do Udine po komplet punktów, które może ich przybliżyć do kolejnego już scudetto. Mecz rozpoczął się spokojnie, obie jedenastki popełniały sporo błędów, czego konsekwencją była mała liczba akcji podbramkowych. Jedną z nielicznych okazji na początku spotkania mieli gospodarze, ale brak porozumienia między zawodnikami zakończyła dobrze zapowiadającą się akcje. W 17 minucie wynik spotkania otworzył Sebastian Giovinco. Włoch dostał piłkę na prawej stronie, ładnie się obrócił, wbiegł w szesnastkę i strzałem wewnętrzną częścią lewej stopy pokonał Simone Scuffeta. Kolejna akcja Bianconeri mogła przynieść kolejną bramkę W polu karnym ładnym dryblingiem popisał się Giovinco i oddał groźny strzał po ziemi, ale na wysokości zadania stanął bramkarz miejscowych. W 25 minucie Stara Dama podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Fernando Llorente, który wepchnął piłkę do bramki. Udinese pórbowało rozgrywać ataki pozycyjne, lecz zawodnicy Antonio Conte skutecznie blokowali podania do napastników.

Druga poława rozpoczęła się tak samo jak pierwsza, czyli dużo gry i strat w środkowej części boiska. W 55 minucie za faul na Antonio Di Natale, przed polem karnym gości, sędzia podyktowany rzut wolny. Do strzału podszeł sam poszkodowany, lecz piłka zatrzymała sie na murze. Juve spokojnie rozgrywało piłkę na połowie gospodarzy. Giovinco po idywidualnej akcji dobiegł do linii końcowej, dośrodkował, lecz futbolówka nie znalazła adresata. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie. Ładnym dryblingiem minął obrońce i z 5 metra trafił w słupek. Juve miało okazję na zdobycie trzeciej bramki w końcówce spotkania, ale Pablo Osvaldo źle opanował piłkę i akcja została przerwana. W doliczonym czasie gry Zebrette mogli strzelić honorowego gola, jednak po uderzeniu Muriel’a futbolówka trafiła jedynie w słupek, a dobitkę zablokował jeden z obrońców gości. Juventus pewnie wygrał spotkanie i jest coraz bliżej obrony mistrzowskiego tytułu.

Udinese – Juventus 0:2
S. Giovinco 16’ F. Llorente 26’

Udinese: Simone Scuffet – Thomas Heurtaux, Danilo, Maurizio Domizzi – Dusan Basta, Hassan Yebda (Luis Muriel 70’) – Allan, Roberto Pereyra, Gabriel Silva – Bruno Fernandes, Antonio Di Natale (Nicolas Lopez 79’)

Juventus: Gianluigi Buffon – Martin Caceres, Angelo Ogbonna, Giorgio Chiellini – Stephan Lichtsteiner (Mauricio Isla 75’), Paul Pogba, Andrea Pirlo, Claudio Marchisio, Kwadwo Asamoah – Fernando Llorente (Pablo Osvaldo 85’), Sebastian Giovinco (Mirko Vucinić 82’)