Rajdowe MŚ. Maleje przewaga Latvali, Kubica nie rezygnuje

Reprezentant gospodarzy Jari-Matti Latvala (Volkswagen Polo-R) wciąż prowadzi w Rajdzie Finlandii, ale drugi w klasyfikacji, jego kolega z ekipy Francuz Sebastien Ogier ma stratę tylko 3,4 s. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) awansował na 39. miejsce.

Latvala wyprzedzał już Ogiera o 30 sekund. Na 20. odcinku specjalnym uszkodził jednak hamulce i w efekcie Francuz, który broni tytułu mistrza świata, wygrał cztery ostatnie sobotnie oesy, odrabiając praktycznie straty. Trzeci po trzecim dniu rajdu jest Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3) – 32,4 s straty.

Kubica, który w piątek wpadł do rowu i poważnie uszkodził samochód, kontynuuje rajd, ale z dużą karą czasową. W sobotę plasował się na poszczególnych oesach na pozycjach 7-10. Awansował w ten sposób z szóstej dziesiątki na 39. miejsce, tracąc do lidera ponad 48 minut.

W niedzielę odbędą się trzy ostatnie oesy. Bazą rajdu jest miejscowość Jyvaskyla.

Z dotychczasowych 63 edycji imprezy, nazywanej wcześniej Rajdem Tysiąca Jezior, aż 52 wygrali gospodarze. Najwięcej triumfów, po siedem, odnieśli Hannu Mikkola i Marcus Groenholm.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl