Puchar Federacji. Po pierwszym dniu Polska – Hiszpania 1:1

Polska remisuje z Hiszpanią 1:1 po pierwszym dniu meczu barażowego, którego stawką jest awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. W pierwszym spotkaniu zwycięstwo zanotowała Agnieszka Radwańska. Jej młodsza siostra Ula nie sprostała jednak Marii-Teresie Torro-Flor.

Pierwsza na korcie w Barcelonie zameldowała się Isia. 3. rakieta świata musiała rywalizować z Silvią Soler-Espinosą. Wygrała pewnie, pokonując Hiszpankę w dwóch setach 6:2, 6:2. W pierwszej odsłonie Polka wykorzystała pierwszą piłkę na przełamanie, co dało jej prowadzenie 2:0. W szóstym gemie starsza z sióstr Radwańskich po raz kolejny przełamała rywalkę. Następnie przegrała własne podanie, jednak w ósmej partii rozbiła rywalkę do zera.

W pierwszym gemie drugiego seta Agnieszka przegrywała już 0:40. Soler-Espinosa miała aż trzy break pointy pod rząd. Nie wykorzystała żadnego. W całym gemie Polka obroniła aż 5 piłek na przełamanie i rozpoczęła seta od prowadzenia 1:0. Isia zdołała przełamać rywalkę jeszcze trzykrotnie. Wykorzystała trzecią piłkę meczową i ostatecznie po raz kolejny triumfowała 6:2.

W drugim dzisiejszym starciu naprzeciwko Urszuli Radwańskiej stanęła Maria-Teresa Torro-Flor. Choć faworytką spotkania była Hiszpanka młodszej z sióstr udało się wygrać pierwszego seta 6:4. Polka dwukrotnie przełamywała rywalkę. Sama raz oddała własne podanie. W dziesiątym gemie Ula pewnie rozprawiła się z Torro wygrywając przy własnym serwisie do 15.

W drugiej odsłonie Hiszpanka radziła sobie zdecydowanie lepiej. Wygrała pewnie 6:0. Ula ani razu nie zdołała zagrozić rywalce. Trzeci set rozpoczął się od remisu 1:1. Decydujący okazał się trzeci gem, wygrany przez Torro na przewagi. Radwańska skapitulowała dopiero przy piątym break poincie. Do końca gemy wygrywała już tylko Hiszpanka, ostatecznie zwyciężając 6:1.

Mecz pomiędzy reprezentacjami jest barażem o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Spotkanie zakończy się jutro kolejnymi starciami singlowymi i meczem deblowym, w którym Polskę zaprezentuje duet Paula Kania i Alicja Rosolska.

Polska – Hiszpania 1:1

A. Radwańska – S. Soler-Espinosa 6:2, 6:2

U. Radwańska – M.-T. Torro-Flor 6:4, 0:6, 1:6