Primera Division. Remisowe derby

Podziałem punktów zakończyło się derbowe spotkanie 26. kolejki ligi hiszpańskiej pomiędzy Atletico Madryt, a Realem Madryt. Królewscy cały czas prowadzą w ligowej tabeli.

Mecz tych dwóch drużyn zapowiadał się bardzo interesująco. Oba zespoły w tym sezonie prezentują się znakomicie, zarówno w krajowych rozgrywkach, jak i w Lidze Mistrzów. Real ograł w Gelsenkirchen Schalke aż 6:1, zaś Atletico wygrało na San Siro z Milanem 1:0. Kibice liczyli więc na dobre widowisko i dużo emocji.

Spotkanie od samego początku toczyło się w wysokim tempie. Już w 3. minucie na prowadzenie wyszli goście. Po dośrokowaniu Angela Di Marii piłkę do siatki Karim Benzema. W 11. minucie doszło do pierwszej kontrtowersyjnej sytuacji. Diego Costa został podcięty w polu karnym przez Sergio Ramosa, lecz sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla miejscowych.

Podopieczni trenera Simeone osiągnęli lekką przewagę, czego efektem było trafienie wyrównujące autorstwa Koke. Na tym jednak emocje w pierwszej połowie nie skończyły się. Atletico zdołało zdobyć jeszcze jednego gola. Na strzał z dystansu zdecydował się Gabi, a fatalny błąd popełnił bramkarz Realu Diego Lopez, który przepuścił futbolówkę lecącą praktycznie w środek bramki.

Na poczatku drugiej części gry kolejne dogodne sytuacje miał Diego Costa. Napastnik miejscowych mylił się minimalnie. W odpowiedzi pokonać Courtoisa próbowali Cristiano Ronaldo oraz Benzema.

Real wyrównał w 82 minucie meczu. Do siatki gospodarzy trafił Ronaldo. Królewscy nie poprzestali na tym i w 86. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Benzema. Wtedy jednak do akcji wkroczył arbiter, który stwierdził, iż Francuz znajduje się na pozycji spalonej i przerwał akcję. Tym razem rozjemca tego spotkania nie miał racji.

Dzięki temu remisowi drużyna Carlo Ancelottiegoma 64 punkty i nadal przewodzi ligowej tabeli. Atletico awansowało na drugą pozycję mając 61 punktów. Oba zespoły mają jednak rozegrany jeden mecz więcej od trzeciej w stawce Barcelony, która ma 60 punktów, a swoje spotkanie gra dziś o 21.

Atletico Madryt – Real Madryt 2:2 (2:1)

Bramki: Koke (28.), Gabi (45.) – Benzema (3.), Ronaldo (82.)

Składy:

Atletico: Courtois – Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis – Suarez, Gabi – Koke, Garcia, Turan (83. Rodriguez) – Costa

Real: Lopez – Arbeloa (71. Carvajal), Pepe, Ramos, Coentrao (59. Marcelo) – Modrić, Alonso, Di Maria (72. Isco) – Bale, Benzema, Ronaldo