Primera Division. Cztery gole i podział punktów w El Clasico

FC Barcelona zremisowała na Camp Nou z Realem Madryt 2:2. Katalończycy nie przegrali, mimo że grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sergiego Roberto. Tym samym ekipa Ernesto Valverde jest o krok od zakończenia ligowego sezonu bez porażki.

El Clasico miało obyć się bez większych emocji, bo sytuacja w tabeli od dawna jest klarowna. Barcelona niepodzielnie rządzi na krajowym podwórku i już na kilka kolejek przed końcem sezonu zapewniła sobie mistrzowski tytuł.

Tymczasem już w 11. minucie wynik spotkania otworzył Luis Suarez, który nie zastanawiając się huknął z pierwszej piłki po centrze Sergiego Roberto. Na gola Urugwajczyka szybko odpowiedział Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. CR7 miał okazję podwyższyć wynik, ale lepszy w starciu sam na sam okazał się Marc-Andre ter Stegen.

Jeszcze przed przerwą zaczęło robić się nerwowo i nie obyło się bez kartek. Najpierw po „żółtku” otrzymali Luis Suarez, Sergio Ramos i Lionel Messi, a następnie sędzia wyrzucił z boiska Sergiego Roberto. Prawy obrońca Blaugrany uderzył w twarz Marcelo.

W drugiej połowie na murawie nie pojawił się także Cristiano Ronaldo, który ucierpiał po jednej z interwencji z pierwszej odsłony i nie chciał ryzykować złapaniem urazu przed finałem Ligi Mistrzów. Mimo gry w osłabieniu to Barca wyprowadziła kolejny cios. Lionel Messi rozprawił się w „szesnastce” z dwoma rywalami i pewnie przymierzył, pokonując Keylora Navasa. Real odpowiedział znakomitym uderzeniem Garetha Bale’a ze skraju pola karnego i mecz zakończy się remisem (2:2).

Barcelona może zakończyć ligowy sezon bez porażki. Do końca rozgrywek Katalończykom pozostały już tylko trzy spotkania – z Villarrealem, Levante i Realem Sociedad.