Premier League: Chelsea rozstrzelała Arsenal w derbach Londynu!

W hicie 31. kolejki Premier League Chelsea Londyn rozbiła na Stamford Bridge Arsenal 6:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Eto’o, Schuerrle, Hazard, Salah i dwie Oscar. Od 17. minuty Kanonierzy grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kierana Gibbsa.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili podopieczni Arsene’a Wengera. Fantastyczną interwencją po uderzeniu Oliviera Giroud popisał się Petr Cech. The Blues odpowiedzieli natychmiast. Wynik meczu precyzyjnym strzałem w dalszy róg otworzył Samuel Eto’o. Gdy kibice gospodarzy fetowali pierwszą bramkę, w podwójną euforię wprawił ich Andre Schuerrle. Niemiec zaskakującym strzałem zza pola karnego pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego. Chwilę później urazu nabawił się Samuel Eto’o. Kameruńczyk musiał opuścić boisko. W jego miejsce na murawie pojawił się Fernando Torres. W 15. minucie kolejną znakomitą okazję Chelsea zmarnował Eden Hazard. Po chwili Belg zrehabilitował się wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką Gibbsa. Angielski obrońca został wyrzucony z boiska. Sędzia popełnił jednak kuriozalny błąd. Powtórki pokazały, że przepisy przekroczył jego kolega Alex Oxlade-Chamberlain. Rozbita obrona Kanonierów potrzebowała wzmocnień. Na boisku w miejsce Podolskiego zameldował się Thomas Vermaelen. The Blues przed przerwą pokusili się jeszcze o jedno trafienie. Wspaniałe podanie Torresa na gola zamienił Oscar.

Pewna zwycięstwa Chelsea w drugiej odsłonie nieco zwolniła tempo. Piątego gola The Blues zdobyli w 66. minucie. Szczęsnego uderzeniem z 17. metrów pokonał Oscar. Po chwili kibice zgromadzeni na Stamford Bridge głośną owacją pożegnali schodzącego z boiska strzelca dwóch bramek. W jego miejsce na murawie pojawił się Mohamed Salah. 4 minuty później Egipcjanin zdobył szóstego gola dla swojej drużyny. Podłamany Arsenal nie był w stanie zagrozić bramce Petra Cecha. Kanonierzy nie zdołali zdobyć honorowego trafienia i ostatecznie ponieśli sromotną klęskę 6:0. Dzisiejsze derby były 1000. spotkaniem Arsene’a Wengera w roli menedżera Arsenalu Londyn. Wielki jubileusz Francuzowi zniszczyła fatalna postawa jego piłkarzy. Pojedynek dwóch czołowych angielskich drużyn przypominał starcie mistrzów z amatorami.

Chelsea – Arsenal 6:0 (4:0)

S. Eto’o 5’ A. Schuerrle 7’ E. Hazard 17’ (karny) Oscar 42’ 66’ M. Salah 71’

Chelsea: Cech – Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta – Luiz (72’ Obi Mikel) , Matić, Schuerrle, Oscar (67’ Salah), Hazard – Eto’o (10’ Torres)

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny (46’ Jenkinson), Gibbs – Arteta, Oxlade-Chamberlain (46’ Flamini), Rosicky, Cazorla, Podolski (24’ Vermaelen) – Giroud