Piłka nożna. Krzysztof Piątek strzelił gola w debiucie. Fiorentina awansowała do ćwierćfinału Pucharu Włoch

Krzysztof Piątek zadebiutował w barwach Fiorentiny w meczu Pucharu Włoch. „Viola” pokonała po dogrywce Napoli (5:2) i awansowała do ćwierćfinału turnieju. Polski napastnik zdobył bramkę na 4:2. Z kolei jeszcze w pierwszej połowie boisko z powodu czerwonej kartki musiał opuścić Bartłomiej Drągowski.

Wieczór w Neapolu był niezwykle gorący. Pod koniec pierwszej połowy wynik spotkania otworzył Dusan Vlahović. Chwilę później odpowiedział Dries Mertens, a w doliczonym czasie Bartłomiej Drągowski został wyrzucony z boiska za faul poza polem karnym. Mimo to Fiorentina ponownie wyszła na prowadzenie. Z czasem stan gry się wyrównał. W 84. minucie sędzia wyrzucił z placu gry Hirvinga Lozano, a później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Fabian Ruiz. Kiedy wydawało się, że goście są pewni awansu, w piątej doliczonej minucie Andrea Petagna doprowadził do remisu.

W dogrywce stroną dominującą była „Viola”. Znalazło to potwierdzenie w wyniku. Najpierw do siatki rywali trafił Lorenzo Venuti. Później podwyższył Krzysztof Piątek, który został wprowadzony w 73. minucie. Kropkę nad „i” postawił z kolei Youssef Maleh.

W ekipie Napoli z powodu zakażenia koronawirusem zabrakło Piotra Zielińskiego. Wśród rezerwowych na ławce gospodarzy był młody bramkarz Hubert Idasiak.

7 stycznia Krzysztof Piątek został ogłoszony nowym piłkarzem Fiorentiny, gdzie udał się w ramach wypożyczenia z Herthy Berlin. [czytaj więcej]