fot. PAP/DPA

Piłka nożna. Kontuzja wyklucza K. Bielika z meczów barażowych o Euro 2024

Krystian Bielik doznał kontuzji mięśni brzucha, która wyklucza go z gry na kilka tygodni. Oznacza to, że piłkarz Birmingham City nie wystąpi w barażowych meczach o awans do mistrzostw Europy. Selekcjoner Michał Probierz wyśle powołania 14 marca.


Krystian Bielik w tym sezonie jest podstawowym graczem Birmingham City, które zajmuje 20. miejsce w drugiej lidze angielskiej i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Niestety, z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze na trzy ostatnie spotkania swojego zespołu. Przy okazji starcia z Hull City asystent trenera, Mark Venus, poinformował o szczegółach urazu pomocnika.

Reprezentant Polski ma naderwany mięsień brzucha. Niestety, nie wiadomo jak długa czeka go przerwa od gry. Prawdopodobnie absencja potrwa jeszcze około dwóch tygodni. To oznacza, że Michał Probierz nie będzie mógł uwzględnić Bielika w składzie powołanych na najbliższe mecze barażowe o mistrzostwa Europy 2024.

Selekcjoner powołania wyśle już za tydzień, 14 marca. Natomiast 21 marca reprezentacja Polski podejmie Estonię na Stadionie Narodowym. W przypadku wygranej „Biało-Czerwoni” zagrają potem na wyjeździe z Walią lub Finlandią.

Sport.RIRM

drukuj