Od zwycięstwa do zwycięstwa, Polska – Holandia 5:1!

Polscy hokeiści pokonali Holandię 5:1 w swoim trzecim meczu mistrzostw świata dywizji IB. Bramki dla biało – czerwonych zdobyli Marcin Kolusz, Aron Chmielewski, Marek Strzyżowski, Tomasz Malasiński i Mikołaj Łopuski.

Po raz ostatni polscy hokeiści przegrali z Holendrami w 1997 roku, zatem do spotkania przystępowali jako zdecydowani faworyci. We wcześniejszych starciach podopieczni Igora Zacharkina zwyciężyli Rumunów i Litwinów. Szczególnie ważny był mecz z gospodarzami turnieju, wygrany przez biało – czerwonych 3:2.

Pierwszego gola Polacy mogli zdobyć już na początku spotkania. Po kontrze przed holenderskim bramkarzem znalazło się dwóch biało – czerwonych, jednak dobrą interwencją popisał się Oosterwijk. Nasi hokeiści dominowali na lodowisku, jednak nie potrafili udokumentować przewagi bramką. Pierwsza tercja zakończyła się nieoczekiwanym remisem 0:0.

26. minuta przyniosła upragnione trafienie podopiecznych Igora Zacharkina. Na ławce kar usiadł jeden z Holendrów. Po strzale Zapały kolejną obroną popisał się Oosterwijk, jednak przy dobitce Kolusza był już bezradny. 1:0 dla biało – czerwonych! Kolejne gole mogliśmy oglądać w ostatniej odsłonie spotkania. Po strzale z niebieskiej, krążek przejął Aron Chmielewski, który nie miał problemów z umieszczeniem go w siatce. Kilkanaście sekund później prowadzenie podwyższył Strzyżowski, wykorzystując świetne podanie Dziubińskiego.

Przed końcową syreną Polacy jeszcze dwukrotnie pokonali Oosterwijka. Najpierw krążek w bramce umieścił Tomasz Malasiński. Na 10 sekund przed końcem wynik ustalił Łopuski. Holendrzy zdołali odpowiedzieć honorowym trafieniem van Oorschota z 58. minuty.

W pozostałych dzisiejszych spotkaniach Chorwaci zmierzą się z Rumunami, a Litwini podejmą Brytyjczyków. Jutro o godz. 12 podopieczni Igora Zacharkina rozegrają arcyważny mecz z Chorwatami.

Polska – Holandia 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

M. Kolusz 26’ A. Chmielewski 45’ M. Strzyżowski 45’ T. Malasiński 56’ M. Łopuski 60’ – J. van  Oorschot 58’