NBA. Wizards nie sprostali Chicago, przeciętny Gortat

Washington Wizards przegrali wyjazdowy mecz z Chicago Bulls 104:109. Marcin Gortat w ciągu 28 minut spędzonych na parkiecie zdobył zaledwie 8 oczek i zebrał 8 piłek. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Pau Gasol, któremu zabrakło jednej asysty do zaliczenia tripledouble.

Nasz rodak niestety nie utrzymał formy z wczorajszego spotkania z New Orleans Pelicans. Gortat rzucił 8 punktów, trafiając 4 z 7 prób z gry. Zdobył także 8 zbiórek, w tym 4 w ataku. Łodzianin nie mógł znaleźć odpowiedzi na doświadczenie Gasola oraz waleczność Taja Gibsona. Trenera Randy’ego Wittmana może martwić fakt, że Byki z mocno okrojonym składem potrafili zwyciężyć ze zdrową ekipą z Waszyngtonu.

Pierwszą kwartę, dzięki dobrej postawie Garretta Temple (8 oczek), wygrali przyjezdni 31:28. Kolejna część należała do gospodarzy. Po twardej grze Gibsona, Bulls wyszli na dwupunktowe prowadzenie (57:55). Świetnie piłką rozgrywał Gasol. Do przerwy Hiszpan na swoim koncie miał 6 asyst.

W trzeciej odsłonie drużyna z Wietrznego Miasta wrzuciła kolejny bieg. Po potężnym wsadzie Douga McDermotta gospodarze prowadzili 83:68. Rezerwowy nie zamierzał zaprzestać na jednej udanej akcji. W trakcie ostatnich dwunastu minut zdołał rzucić 10 punktów. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Byków 109:104.

W ekipie Freda Hoiberga aż siedmiu zawodników przekroczyło granicę 10 oczek. Najlepiej spisał się Pau Gasol (10 punktów, 15 zbiórek, 9 asyst). Chicago Bulls po trzech zwycięstwach z rzędu plasują się na 6. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej.

Po stronie gości zawiodła postawa w obronie oraz skuteczność rzutowa. Z dobrej strony pokazał się jednak rezerwowy Czarodziei – Ramon Sessions. Amerykanin w ciągu 19 minut spędzonych na parkiecie rzucił 16 punktów. Wizards wciąż zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej.