NBA: Teksas górą

Dallas Mavericks pokonali na wyjeździe Washington Wizards 87:78. Dla drużyny z Teksasu to trzecie zwycięstwo z rzędu. Najlepszym strzelcem „Mavs” był Monta Ellis. Marcin Gortat zdobył 12 punktów i zanotował 5 zbiórek.

Gospodarze w najlepszym możliwy sposób, bo od zwycięstwa zaczęli rok 2014. MVP finałów roku 2011, Dirk Nowitzki był zaledwie wspomnieniem dawnego siebie. Niemiec przez całe spotkanie miał problemy ze skutecznością. W ekipie z Dallas na miejscu był Monta Ellis i to właśnie on prowadził Teksańczyków, szczególnie w drugiej połowie. Pierwsze 2 kwarty były wyrównane, dobrze grał John Wall i między innymi dzięki temu na tablicy widniał wynik 42:39. Druga odsłona spotkania to już dominacja Mavs, szczególnie ostatnia ćwiartka.

W drugiej połowie Monta rzucił 16 z 23 punktów w tym 9 z 10 rzutów wolnych i przyczynił się do kluczowego runu, kiedy to przez 5 ostatnich minut, gracze z Waszyngtonu nie potrafili zdobyć punktu. Na 46 sekund przed końcem, John Wall zakończył tę „teksańksą masakrę”, trafiając oba rzuty wolne.

Liderzy obu drużyn szli łeb w łeb. Ellis rzucił 23 punkty(7/18) i dołożył 5 zbiórek. Wall zdobył 22 oczka(8/18), dokładając 7 zbiórek i 5 asyst. Dyspozycja Monta była ważna, zwłaszcza w obliczu słabej skuteczności Dirka. Nowitzki, poprzez podkręcenie kostki w pierwszej kwarcie, uzyskał w całym spotkaniu 9 punktów(3/14) i zanotował 5 zbiórek.

Nasz jedynak zagrał swoje klasyczne 27 minut. Polak rzucił 12 punktów, trafiając 6 na 11 rzutów z gry, zbierając 5 piłek na bronionej desce oraz dwukrotnie blokując rywali.

W innym ze spotkań minionej nocy, Denver Nuggets przegrało po raz 8 z rzędu. Tym razem lepsze okazały się 76 z Filadelfii. „Bryłki” oddały 44 punkty w drugiej kwarcie, rzucając 19 w czwartej co było głównym powodem porażki na własnym parkiecie. Nuggets trafili 40% z gry i 5/15 za 3. Przez większość meczu tracili do przeciwnika 10-15 punktów. Dla gospodarzy double double uzyskał JJ Hickson(19pkt/11zb). W ekipie gości 7 z 10 występujących graczy, zanotowało 10 lub więcej punktów.

Nuggets są w tej chwili na 11 pozycji w konferencji zachodniej i z bilansem 14-17 tracą 11 meczy do Oklahomy, która jest liderem. Philadelphia jest na miejscu 12 w konferencji wschodniej. 76’ers notują bilans 10-21. Liderem na wschodzie pozostają w dalszym ciągu koszykarze Indiany Pacers.