NBA. Spurs znowu zatrzymali LeBrona Jamesa

LeBron James zdobył tylko 15 punktów i nie pomógł koszykarzom Cleveland Cavaliers w przełamaniu złej passy w meczach z San Antonio Spurs. Mistrzowie ligi NBA wygrali na wyjeździe 92:90 i odnieśli 10. z rzędu zwycięstwo nad tym rywalem.

Był to pierwszy występ Jamesa przeciw ekipie z San Antonio od czerwcowych finałów poprzedniego sezonu, kiedy największa obecnie gwiazda „Kawalerzystów” reprezentowała jeszcze barwy Miami Heat i nie wspomina miło konfrontacji ze Spurs. W środę było podobnie.

Zawiódł również inny pozyskany latem przez gospodarzy zawodnik Kevin Love – 10 pkt.

Zespół z Cleveland nie wygrał ze Spurs od 8 marca 2010, kiedy James występował jeszcze w Cavaliers przed transferem do Heat.

Do 10. porażki z rzędu najbardziej przyczynili się weteran Tim Duncan i Francuz Boris Diaw, którzy uzyskali po 19 pkt. Jednak trzy ostatnie punkty dla gości zdobył Argentyńczyk Manu Ginobili.

W spotkaniu zespołów z najlepszym bilansem w lidze Toronto Raptors pokonali we własnej hali Memphis Grizzlies 96:92. Teraz obie ekipy mają po dwie porażki, ale gospodarze, o których sukcesie zdecydowała wygrana różnicą 10 pkt ostatnia kwarta, mają za sobą jeden mecz mniej.

W drużynie gości zabrakło Courtneya Lee oraz Tony’ego Allena, których dopadła grypa żołądkowa, a także mających kłopoty ze zdrowiem Greka Kosty Koufos, Jona Leuera i Chorwata Beno Udriha.

Najskuteczniejszy wśród pokonanych był Hiszpan Marc Gasol – 22. Punkt mniej zanotował lider gospodarzy DeMar DeRozan.

Raptors dwie i pół minuty przed końcową syreną przegrywali 90:92, ale później już tylko oni trafiali do kosza. Cztery z sześciu ostatnich punktów zdobył Kyle Lowry.

Do niespodzianki doszło w Houston, gdzie Rockets przegrali z Los Angeles Lakers 92:98. Gości do trzeciego zwycięstwa w sezonie poprowadził Kobe Bryant, który uzyskał 29 pkt i ze średnią 27,5 jest najskuteczniejszym zawodnikiem NBA. „Rakietom”, grającym bez środkowego Dwigtha Howarda nie pomogło 15 celnych rzutów za trzy punkty.

Podobnie jak w Toronto, losy rywalizacji rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie, którą „Jeziorowcy” wygrali 28:17.