NBA. Orlando przyćmiło wspaniały występ Walla, nieskuteczny Gortat

Washington Wizards przegrali we własnej hali z Orlando Magic 116:124. Marcin Gortat rozegrał przeciętne spotkanie. W ciągu 38 minut spędzonych na boisku rzucił 6 punktów oraz zebrał 11 piłek. Najlepszy na boisku, pomimo porażki swojego zespołu, był John Wall, który zdobywając 52 oczka ustanowił nowy rekord życiowy.

Czarodzieje w bieżącym sezonie już dwa razy zawitali do Orlando, aby zmagać się z drużyną Franka Vogela. Ekipa z Waszyngtonu pierwszy mecz przegrała 86:88, natomiast przy drugim podejściu zdołała wygrać 94:91.

Polski center przyzwyczaił kibiców Wizards do serii spotkań, w których prezentował solidny poziom i znacznie przyczyniał się do zwycięstw Czarodziei. W nocy z wtorku na środę, po dobrych występach w San Antonio oraz Nowym Jorku, Gortat nie zaistniał w ofensywie. Łodzianin trafił zaledwie 3 z 11 oddanych rzutów i ograniczył się do solidnych zasłon. Na deskach wywalczył 11 zbiórek. Nasz rodak odnotował również blok, przechwyt oraz asystę.

Orlando Magic at Washington WizardsZespół z Orlando znacznie lepiej rozpoczął pojedynek i już po dwóch minutach prowadził 7:0. Czarodzieje szybko odrobili straty, a kiedy Markieff Morris trafił trudną dobitkę wygrywali 12:9. Prawdziwe problemy dla obrony Wizards stworzyli rezerwowi – Jeff Green oraz Elfrid Payton. ten drugi jedynie podczas pierwszej zmiany rzucił 22 punkty, a po jego akrobatycznym „layupie” gospodarze tracili do Magic 11 oczek (44:55). Do końca drugiej kwarty przyjezdni prowadzili 65:52.

W trzeciej odsłonie, pomimo powiększającej się straty do Orlando, świetne zawody zanotował John Wall. Rozgrywający Czarodziei po dwóch celnych „trójkach” z rzędu miał w dorobku już 33 punkty, a jego Wizards przegrywali 77:89. W ostatniej części spotkania Wall kontynuował swój znakomity występ, jednak zawodnicy Magic stworzyli zbyt dużą przewagę, aby im w jakikolwiek sposób zagrozić. Podopieczni Scotta Brooksa przegrali ostatecznie 116:124.

Na boisku zdecydowanie dominował John Wall. Amerykanin wykorzystał 18 z 31 prób z gry, a z linii rzutów osobistych trafił 11 z 14 oddanych rzutów. 52 punkty to nowy życiowy rekord rozgrywającego Wizards. W drużynie gości najlepiej spisali się Jeff Green (20 oczek) oraz Elfrid Payton (25 punktów, 9 asyst).

Czarodzieje po dzisiejszej porażce plasują się na 12. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej. Ekipa z Waszyngtonu w kolejnym starciu zmierzy się z Denver Nuggets.