NBA. LeBron James zawiódł w Houston

LeBron James w pojedynku dwóch czołowych strzelców ligi koszykówki NBA był o cztery punkty lepszy od Jamesa Hardena, ale zawiódł w kluczowych momentach i jego zespół Cleveland Cavaliers przegrał na wyjeździe z Houston Rockets 103:105 po dogrywce.

James, ze średnią 26,2 pkt w meczu, jest trzeci w klasyfikacji strzelców. W niedzielę uzyskał dla Cavs 37 pkt, miał osiem zbiórek i cztery asysty. Sekundę przed końcem regulaminowego czasu gry, przy remisie 98:98, spudłował z siedmiu metrów i konieczna była dogrywka. W niej z kolei, gdy na tablicy wyników było 104:103 dla gospodarzy i cztery sekundy do końca, nie wykorzystał żadnego z dwóch rzutów wolnych.

Chwilę po jego niecelnych rzutach rezultat w taki sposób ustalił sfaulowany wcześniej Harden.

Najskuteczniejszy zawodnik ligi – przeciętna 27,1 pkt – w niedzielę uzbierał 33, odnotował też osiem zbiórek i pięć asyst. Kilkakrotnie między nim a Jamesem doszło do ostrych spięć, a nawet przepychanek.

Rakiety z bilansem 41 zwycięstw i 18 porażek zajmują trzecie miejsce na Zachodzie. Ekipa z Cleveland (37-24) po dobrych występach w ostatnich tygodniach awansowała na czwartą pozycję na Wschodzie.

Najlepszą drużyną sezonu pozostają Golden State Warriors. Koszykarze z Oregonu w niedzielę w połowie drugiej kwarty przegrywali w Bostonie z Celtami 30:56, a mimo to zwyciężyli 106:101.

W 46. wygraną, przy 11 ledwie porażkach, największy wkład miał Stephen Curry – 37 pkt, pięć asyst i cztery zbiórki.

Wśród gospodarzy najlepiej spisał się rezerwowy Isaiah Thomas, który uzyskał 20 pkt.