Mundial dla młodych piłkarzy – w niedzielę rozpocznie się turniej „Zagrajmy razem – Golek Chełmża Cup”

Ponad pięciuset młodych piłkarzy powalczy w ostatni weekend czerwca w turnieju „Zagrajmy razem – Golek Chełmża Cup. Adepci futbolu 25 i 26 czerwca będą rywalizować na stadionie w Chełmży. Projekt przeznaczony dla dzieci finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Rozgrywki w ramach turnieju „Zagrajmy razem – Golek Chełmża Cup”, z racji licznego udziału aż 24 drużyn, podzielono na dwa dni. Dla ponad 500 młodych zawodników, reprezentujących kluby i stowarzyszenia mające w swoich szeregach także młodych sportowców związanych z ochotniczymi strażami pożarnymi w regionie, przygotowane zostaną na stadionie w Chełmży specjalnie wyznaczone boiska. Rywalizować będą na nich równolegle drużyny 7-osobowe. Pierwszego dnia – w sobotę 25 czerwca – odbędą się mecze eliminacyjne w poszczególnych grupach, które wyłonią najlepszych. Decydujące spotkania przypadną na niedzielę 26 czerwca. Po ich zakończeniu wszystkim wręczone zostaną medale okolicznościowe, nie zabraknie również okazałych pucharów oraz upominków rzeczowych.

W wydarzeniu zaprezentują się tak uznane marki w piłkarskim środowisku, jak m.in. Zawisza Bydgoszcz, Olimpia Grudziądz czy Jeziorak Iława. Do Chełmży zawitają także mniejsze kluby oraz szkółki, które odznaczają się doskonałą pracą z uzdolnionymi piłkarsko dziećmi, by wspomnieć Wdę Świecie, Zdrój Ciechocinek, Mustang Ostaszewo, Pogoń Mogilno, Spartę Brodnica, Unię Wąbrzeźno, Włocławianką Włocławek, Lech Rypin, Cuiavię Inowrocław, Wisełkę Bydgoszcz, Chełminiankę Chełmno, Węgrowiankę Węgrowo, Piłkarza Golub-Dobrzyń, AP Reissa Bydgoszcz, Juventus Academy Bydgoszcz, UKS Gol Brodnica, AP Młode Talenty Toruń, kadrę Powiatu Tarnogórskiego czy gospodarza AP Gol Chełmża.

Patronat nad turniejem objął poseł Mariusz Kałużny, który również ufundował nagrody dla najlepszych drużyn.

– Inwestycja w sport dzieci i młodzieży jest najlepszą z możliwych. Cieszę się, że udało się zorganizować ten turniej, bo z pewnością jego uczestników, podobnie jak kibiców, czekają wielkie emocje – mówi poseł Kałużny, który od lat wpiera inicjatywy sportowe w województwie kujawsko-pomorskim.

W trakcie dwudniowej imprezy, finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, zapewnione zostaną atrakcje towarzyszące w czasie wolnym. Uwagę przykuwać może choćby zaplanowany na sobotnie popołudnie pokazowy mecz drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych.

Celem turnieju jest propagowanie aktywności fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej jako dyscypliny najchętniej uprawianej. Do tego dochodzi promocja współzawodnictwa w myśl zasad fair-play, integracja społeczności zainteresowanej sportem i rekreacją, czy wreszcie promowanie korzystania z infrastruktury sprzyjającej wszechstronnemu uprawianiu sportu.

Impreza jest organizowana wspólnie przez Fundację Rozwoju Człowieka i Akademię Piłkarską Gol Chełmża. Podczas turnieju w Chełmży uwaga dzieci i młodzieży zwrócona będzie także na krzewienie postaw patriotycznych w nawiązaniu do ważnych wydarzeń w dziejach Ojczyzny, w tym przypadku obchodzonej w tym roku 102. rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

 

Biuro Prasowe Zagrajmy razem – Golek Chełmża Cup

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl