fot. PAP/Grzegorz Momot

MŚ w lotach 2018. Kwalifikacje przełożone na piątek, Polacy bez Kota

Sprawdziły się niekorzystne prognozy meteorologów. Z powodu silnego wiatru jury musiało zdecydować o przełożeniu kwalifikacji do indywidualnego konkursu mistrzostw świata w lotach w niemieckim Oberstdorfie (HS 235) na piątek. Wiadomo już, że w eliminacjach nie weźmie udziału Maciej Kot.


W czwartek na Heini-Klopfer-Skiflugschanze od samego rana zmagał się dość silny wiatr. Organizatorom zawodów udało się jednak przeprowadzić jedną sesję treningową. W niej najlepszy okazał się Norweg Daniel Andre Tande (223.5 metra), a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (214.5 m). Z dobrej strony zaprezentowali się również czternasty Stefan Hula (179 m) oraz szesnasty Piotr Żyła (192 m).

Szczęścia do warunków pogodowych skoczkowie nie mieli natomiast podczas planowanych na 16:00 kwalifikacji. Choć jury dwukrotnie przesunęło start eliminacji, pogoda nie uległa zmianie i ostatecznie zdecydowano, że o awans do konkursu indywidualnego zawodnicy będą rywalizować w piątek, od godziny 14:30, w miejsce serii próbnej.

Co ważne, reprezentacje – oprócz Słoweńców, spośród których tytułu broni Peter Prevc – do kwalifikacji mogą zgłosić po czterech swoich przedstawicieli. W związku z tym, szkoleniowiec biało-czerwonych Stefan Horngacher musiał skreślić jedno nazwisko. Padło na Macieja Kota, a w eliminacjach powalczą Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła.

Sport.RIRM

drukuj