fot. Biuro Prasowe Fundacji Moniki Pyrek

Monika Pyrek Tour już w czwartek w Poznaniu! Młodzi tyczkarze powalczą o nagrody

Monika Pyrek Tour to profesjonalne zawody skoku o tyczce dla młodzieży. Pierwsza odsłona tegorocznej edycji odbędzie się w czwartek w Poznaniu i będzie wstępem do zaplanowanego na piątek w stolicy Wielkopolski seniorskiego mityngu Poznań Athletics Grand Prix.


– Jestem dumna z tego projektu i tego, że po raz kolejny zaufało nam Ministerstwo Sportu i Turystyki. W czwartek w Poznaniu zobaczymy prawdziwych pasjonatów sportu, czyli młodych ludzi, którzy marzą o tym, by kiedyś skakać o tyczce już na dużych wysokościach – mówi Monika Pyrek, wybitna niegdyś polska skoczkini o tyczce, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy oraz czterokrotna olimpijka.

Dzięki temu, że poprzeczka zawiśnie na wysokości już od jednego metra, w zawodach mogą wystartować nawet najmłodsi adepci skoku o tyczce, którzy dopiero rozpoczynają swoją sportową przygodę. Monika Pyrek uhonoruje nagrodami zwycięzców w sześciu kategoriach wiekowych – 10, 12, 14, 16 i 18 oraz open, osobno dziewczęta i chłopców. Oprócz tego prowadzona będzie także klasyfikacja generalna całego cyklu. Dzięki temu będziemy mogli poznać zwycięzców, którzy otrzymają nagrody główne.

– Zarówno w stolicy na zakończenie tegorocznego cyklu, jak i wcześniej na poszczególnych imprezach nagrody funduje marka Adidas, który, podobnie jak firm Rentis i ministerstwo bardzo mocno nas wspiera – mówi Monika Pyrek.

Rozpoczynająca się w czwartek w Poznaniu akcja to druga edycja Monika Pyrek Tour. Na cykl składa się pięć profesjonalnych zawodów skoku o tyczce. Po Poznaniu kolejna odsłona akcji odbędzie się 3 czerwca w Bydgoszczy i poprzedni organizowany dzień później na stadionie Zawiszy 4. Memoriał Ireny Szewińskiej. 24 sierpnia młodzi skoczkowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności u Moniki Pyrek w Szczecinie, gdzie kolejnego dnia zaplanowany jest 5. Memoriał Wiesława Maniaka. Następnie młode tyczkarki i młodzi tyczkarze spotkają się w Trójmieście i Warszawie.

Biuro Prasowe Fundacji Moniki Pyrek

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl