Sopot 2014. Kamila Lićwinko złotą medalistką mistrzostw świata w skoku wzwyż!

Kamila Lićwinko zdobyła złoty medal w skoku wzwyż podczas halowych  mistrzostw świata, które odbywają się w Sopocie. Nasza reprezentantka zajęła pierwsze miejsce ex aeguo z Rosjanką Marią Kucziną. Tuż za strefą medalową na czwartym miejscu uplasowała się Justyna Kasprzycka.

Złoto Lićwince zapewniła wysokość 2 metrów. Tym samym wyrównała własny rekord Polski w hali. To pierwszy polski medal halowych mistrzostw świata w Sopocie i trzeci złoty w historii. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stawali: wieloboista Sebastian Chmara (1999) i męska sztafeta 4×400 metrów w składzie: Piotr Rysiukiewicz, Piotr Haczek, Jacek Bocian i Robert Maćkowiak (2001).

Brązowy medal wywalczyła reprezentantka Hiszpanii Ruth Beitia. Tuż za podium uplasowała się kolejna z Polek – Justyna Kasprzycka. Zawodniczka AZS AWF Wrocław wynikiem 1.97 m ustanowiła rekord życiowy.