fot. twitter.com/BMCProTeam

Kolarstwo. CCC przejmuje BMC Racing

CCC w czołówce światowego peletonu. Od nowego roku firma będzie głównym sponsorem dotychczasowej grupy BMC Racing Team. Nowa nazwa zespołu nie jest jeszcze znana.


Aby poinformować o sukcesie, CCC wykorzystało dzień przerwy w trwającej 105. edycji Tour de France. Właścicielem ekipy będzie Dariusz Miłek. Rola menadżera pozostanie w rękach Jima Ochowicza. Sponsorowanie jednego z teamów World Touru to zarówno zabieg wizerunkowy, jak i szansa na zaistnienie polskich kolarzy w światowym peletonie. Wykluczona jest fuzja BMC z grupą CCC Sprandi. Planowana jest za to partnerska współpraca.

Jestem podekscytowany, że wchodzę do wielkiego świata kolarskiego – podkreślił na konferencji prasowej prezes CCC Dariusz Miłek.

Grupa ma być budowana wokół aktualnego lidera Tour de France Belga Grega Van Avermaeta. Nazwiska pozostałych kolarzy nie są znane, ale w tym gronie na pewno będą Polacy. Rozmowy w tej sprawie już ruszyły. CCC nie wyklucza ściągnięcia kolarzy zarówno z kraju, jak i tych jeżdżących już w zagranicznych teamach.

Przy tej okazji pada jedno nazwisko – Rafał Majka. Góral przydałby się w zespole, bo atutem Van Avermaeta są jednodniowe klasyki. Belg jest aktualnym mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro.

Do końca trwającego sezonu zawodnika z Zegartowic obowiązuje kontrakt w Bora-Hansgrohe. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” sam zainteresowany nie wykluczył transferu do CCC.

Cieszę się, że powstanie coś takiego! A ja? Zależy, jakim dysponują budżetem – żartował kolarz.

Majka startuje obecnie w Tour de France. Polak upadł na bruk w trakcie niedzielnego etapu. Zdarł bark oraz zmaga się z bólem w boku. Nie przeszkodziło mu to jednak w awansie na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest doskonałą pozycją wyjściową przed rywalizacją w górach.

Sport.RIRM

drukuj