Euro 2020. Dwie różne połowy. Ukraina w bólach lepsza od Macedonii Płn.

Gole autorstwa Andrija Jarmołenki oraz Romana Jaremczuka pozwoliły Ukrainie pokonać Macedonię Północną 2:1 w meczu 2. kolejki grupy C Euro 2020. Zwycięstwo ekipy Andrija Szewczenki rodziło się w bólach.

Nasi wschodni sąsiedzi zaprezentowali dwa różne oblicza. W pierwszej połowie zdominowali rywala i zasłużenie prowadzili 2:0. Wynik meczu otworzył Andrij Jarmołenko, który w 29. minucie urwał się obrońcom po centrze z rzutu rożnego, a następnie z bliskiej odległości pewnie skierował futbolówkę do bramki.

Chwilę później w roli głównej wystąpił Roman Jaremczuk. Napastnik belgijskiego KAA Gent zachował zimną krew w sytuacji sam na sam ze Stole Dimitrievskim.

Wydawało się, że po przerwie Ukraińcy spokojnie będą kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Nic z tych rzeczy. W 57. minucie Macedończycy doszli bowiem do głosu za sprawą Ezgjana Alioskiego. Lewy obrońca na raty pokonał z rzutu karnego Heorhija Buszczana. „Jedenastka” została podyktowana po tym, jak Ołeksandr Karawajew sfaulował Gorana Pandeva.

Drużyna z Bałkanów szukała sposobu na odrobienie strat, tymczasem w 84. minucie podopieczni Andrija Szewczenki wywalczyli rzut karny za zagranie ręką Daniela Avramovskiego. Chłodnej głowy uderzeniem z wapna zabrakło jednak Rusłanowi Malinowskiemu, którego intencję wyczuł Stole Dimitrievski.

Wynik, mimo prób ze strony zawodników Igora Angelovskiego, ostatecznie nie uległ już zmianie. Ukraina zwyciężyła 2:1 i pozostała w grze o awans do 1/8 finału Euro 2020. Macedończycy natomiast na pewno zakończą udział w turnieju na etapie fazy grupowej.