Ekstraklasa. Wójcicki zapewnia Pasom komplet punktów

Cracovia pokonała przed własną publicznością Wisłę Płock 1:0 w pierwszym meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył Jakub Wójcicki. Tym samym podopieczni Jacka Zielińskiego zanotowali drugą ligową wygraną z rzędu.

Cracovia przystępowała do starcia z Nafciarzami w znakomitych nastrojach. Pasy w jedenastej kolejce rozgrywek rozgromiły bowiem Koronę Kielce aż 6:0. Wisła przegrała z kolei na własnym obiekcie ze swoją imienniczką z Krakowa 2:3.

Mateusz Szczepaniak i Jose Kante MartinezPiłkarze Jacka Zielińskiego starali się od początku przejąć inicjatywę na boisku, ale goście nie pozwalali rywalom na zepchnięcie do rozpaczliwej defensywy. Cracovia pierwszą groźniejszą sytuację stworzyła sobie w 16. minucie. Dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego starał się zamknąć Mateusz Szczepaniak, jednak ten posłał piłkę obok bramki. W odpowiedzi strzelał Przemysław Szymiński, ale nie sprawił kłopotów Sewerynowi Kiełpinowi. Gospodarze prowadzili grę, lecz niewiele z tego wynikało.

W 28. minucie po centrze Jakuba Wójcickiego główkował Szczepaniak, jednak golkiper Wisły nie dał się zaskoczyć. W 30. minucie sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Płocka za faul Piotra Malarczyka na Dimityrze Iliewie. Jedenastki nie wykorzystał Dominik Furman, który uderzył nad poprzeczką. Od tego momentu na boisku dominował chaos. Tuż przed przerwą Nafciarze mogli wyjść na prowadzenie. Piotr Polczak źle zagrał futbolówkę, przejął ją Jose Kante, ale Hiszpan został powstrzymany w ostatniej chwili przez wracającego Malarczyka.

Przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy mnożyły się faule, gra była szarpana. W 54. minucie z marazmu wyrwał kibiców Wójcicki, który skutecznie dobił strzał z kilku metrów Krzysztofa Piątka. Od tego momentu Cracovia nabrała wiatru w żagle. Kilka minut później potężne uderzenie Tomasza Brzyskiego z najwyższym trudem sparował Seweryn Kiełpin. W 65. minucie goście przeprowadzili kontrę, jednak Siergiej Kriwiec nie potrafił pokonać Grzegorza Sandomierskiego.

Piotr Wlaz³o, Erik Jendrisek, Patryk StêpiñskiW kolejnej fazie spotkania Pasy starały się przenieść ciężar gry na połowę gości. Wisła zabrała się do pracy dopiero w końcówce, a podopieczni Jacka Zielińskiego szukali swoich szans w kontratakach. Nafciarze odsłonili się, co w doliczonym czasie gry powinni byli wykorzystać gospodarze. Sam na sam z bramkarzem przez pół boiska biegł Piątek, ale zachował się fatalnie, posyłając futbolówkę minimalnie obok bramki Kiełpina. To jednak nie miało już wpływu na fakt, że zwycięstwo odnieśli krakowianie.

Po dzisiejszej wygranej Pasy mają w dorobku szesnaście punktów i awansowały na szóste miejsce w ligowej tabeli. Cracovia o jedno oczko wyprzedza w stawce… Wisłę Płock.