Ekstraklasa. Rezerwowy zapewnia Rakowowi zwycięstwo w ostatniej minucie meczu

Piotr Malinowski bohaterem Rakowa. 35-latek pojawił się na boisku w 70. minucie meczu, a w jednej z ostatnich akcji spotkania zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Beniaminek z Częstochowy pokonał Śląsk Wrocław 1:0.

Pierwsza połowa meczu, choć przebiegała pod dyktando zespołu Marka Papszuna, nie przyniosła większych emocji, a co istotniejsze – goli. Najlepszą sytuację na otwarcie wyniku miał Tomas Petrasek, który w 13. minucie uderzył głową – z bliskiej odległości – tuż obok lewego słupka. Gdyby tylko wykazał się większą precyzją, Matus Putnocky nie miałby nic do powiedzenia.

Dwadzieścia minut później Śląskowi dopisało dużo szczęścia, gdyż piłkę do własnej bramki mógł skierować Israel Puerto. Hiszpanowi jednak się upiekło – wrocławianie ostatecznie zdołali wybić futbolówkę w bezpieczne rejony boiska.

Po zmianie stron działo się już nieco więcej. Swoje szanse mieli zarówno jedni, jak i drudzy. W 50. minucie niecelnie z dystansu przymierzył – po indywidualnej akcji – Przemysław Płacheta. W odpowiedzi ładnie zza „szesnastki” uderzył Igor Sapała. Na posterunku był jednak po raz kolejny Matus Putnocky.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, w doliczonym czasie gry decydujący cios zadał beniaminek z Częstochowy. Michał Skóraś płasko zagrał piłkę w pole karne gości. W futbolówkę nie trafił Felicio Brown Forbes, ale z sytuacji skorzystał rezerwowy Piotr Malinowski, który pewnym strzałem z jedenastu metrów zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Raków ostatecznie wygrał 1:0, dzięki czemu awansował na jedenaste miejsce w tabeli, a nad piętnastym ŁKS-em Łódź ma już osiem oczek przewagi. Śląsk natomiast zanotował siódmy ligowy mecz z rzędu bez zwycięstwa, w efekcie czego spadł na dziewiątą pozycję. A przypomnijmy tylko, że podopieczni Vitezslava Laviczki jeszcze niedawno zasiadali w fotelu lidera.