Ekstraklasa. Osłabiona Termalica bezbronna w starciu z Zagłębiem

Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością Termalikę BrukBet Nieciecza 2:0 w meczu inaugurującym zmagania 19. kolejki Ekstraklasy. Gole dla Miedziowych zaczęły padać dopiero po czerwonej kartce dla Bartłomieja Babiarza w 38. minucie na listę strzelców wpisali się wówczas Jakub Tosik oraz Arkadiusz Woźniak.

Termalica od kilku tygodni ma spory problem ze zdobywaniem punktów. Raptem jedno zwycięstwo w ostatnich dziewięciu spotkaniach spowodowało, że to Zagłębie stawiane było w roli faworyta. Ponadto, Miedziowi chcieli zrewanżować się za porażkę odniesioną w pierwszej kolejce, kiedy to ulegli beniaminkowi 0:1.

Jakub Tosik Jaros³aw JachOd pierwszego gwizdka mecz toczył się w bardzo dobrym tempie. Szybkie akcje z obu stron zapowiadały ciekawe widowisko, minusem obu ekip była jednak celność podań. Gdy jedni, bądź drudzy znajdowali się blisko „szesnastki” rywala – nie potrafili dokładnie podać do partnera z drużyny. Ciekawiej zrobiło się dopiero w 38. minucie. Wówczas za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Bartłomiej Babiarz, przez co Termalica od tego momentu musiała grać w osłabieniu. Miedziowi przewagę jednego zawodnika wykorzystali w  mgnieniu „oka”. Jakub Tosik z dalszej odległości huknął płasko po ziemi, a futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Andrzeja Witana.

Patryk Fryc Arkadiusz WoŸniakDrugą odsłonę znakomicie rozpoczęli podopieczni Piotra Stokowca, albowiem kilka minut po wznowieniu gry golkipera gości pokonał tym razem Arkadiusz Woźniak. Skrzydłowy Miedziowych przymierzył bardzo mocno z kilkunastu metrów, przy próbie złapania piłki błąd popełnił Witan i futbolówka przekroczyła linię bramkową. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać i starali się ponownie pokonać Witana. W 61. minucie groźnie główkował Lubomir Guldan, lecz minimalnie chybił. W końcówce zmniejszyć straty próbował Dawid Plizga, ale znakomita parada Martina Polacka uratowała miejscowych od utraty gola. Ostatecznie to Zagłębie mogło dopisać do swojego dorobku trzy kolejne oczka, wygrywając 2:0.

Dzięki kompletowi punktów podopieczni Piotra Stokowca awansowali na 5. miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze Piotra Mandrysza natomiast zachowali – przynajmniej na razie – 12. pozycję. W następnej kolejce Zagłębie zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań, a w Zabrzu Termalica będzie walczyć o punkty z miejscowym Górnikiem.