Ekstraklasa. Dwie minuty, dwie bramki. Jaga wygrywa w Białymstoku!

Dwie bramki w końcówce spotkania zapewniły piłkarzom Jagiellonii Białystok zwycięstwo nad Wisłą Kraków 2:1. Do siatki Michała Miśkiewicza trafili Patryk Tuszyński i Jan Pawłowski. Jedynego gola dla gości zdobył Maciej Jankowski.

W Białymstoku tamtejsza Jagiellonia podejmowała Wisłę. Oba zespoły stoczyły zacięty bój, którego stawką była walka o europejskie puchary.

W pierwszych minutach lepszym zespołem byli gospodarze. Jaga wyprowadziła dwie szybkie akcje, które znakomicie odczytał jednak Arkadiusz Głowacki.. Dwukrotnie swoich sił próbował Maciej Sadlok, lecz uderzenia byłego gracza Ruchu nie znalazły drogi do siatki rywali. Po jego próbach Wisła nabrała pewności siebie i z minuty na minutę grała coraz lepiej.

W 27. minucie Łukasz Garguła znalazł się na jedenastym metrze i uderzył bardzo mocno, lecz golkiper białostoczan popisał się znakomitą interwencją, zapobiegając utracie bramki. Niecałe dziesięć minut później znakomitą sytuację strzelecką miał Maciej Jankowski, którego uderzenie z kilku metrów fenomenalną paradą na rzut rożny sparował Bartłomiej Drągowski. Bramkarz Jagi skapitulował dopiero pod koniec pierwszej połowy. Sadlok miękko dograł do Jankowskiego, a ten skutecznie przelobował wychodzącego z własnej bramki Drągowskiego.

Po zmianie stron do ofensywy przystąpili piłkarze Michała Probierza. Dobrą okazję do zmiany rezultatu miał Jonatan Straus. Defensor gospodarzy główkował jednak nad bramką Michała Miśkiewicza. Chwilę później Stępiński wpakował piłkę do bramki Jagiellonii, lecz arbiter gola nie uznał, albowiem wychwycił pozycję spaloną napastnika przyjezdnych. Zawodnicy Michała Probierza sprawiali lepsze wrażenie na boisku, lecz długo nie potrafili rozmontować defensywy Wisły.

Dopiero w 87. minucie Nika Dzalamidze zacentrował z lewej flanki do Patryka Tuszyńskiego, a ten strzelił w taki sposób, że futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Dzalamidze z bliskiej odległości uderzył w poprzeczkę, następnie piłka znalazła się pod nogami Łukasza Tymińskiego, który zagrał do Jana Pawłowskiego. Snajper z Białegostoku efektowną przewrotką zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Po znakomitej końcówce spotkania Jagiellonia wywalczyła trzy oczka i nadal zajmuje trzecią lokatę, dającą możliwość gry w europejskich pucharach. Biała Gwiazda jest piąta z 27 punktami na koncie. W następnej kolejce białostoczanie będzie gościć Górnika Zabrze, a Wisła zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa.