Chelsea dalej od mistrzostwa, Arsenal znów zwycięski!

Chelsea Londyn zremisowała na Stamford Bridge z Norwich 0:0 w meczu 37. kolejki Premier League. Podopieczni Jose Mourinho wciąż mają szansę na tytuł mistrzowski, muszą jednak liczyć na potknięcia Liverpoolu i Manchesteru City. Swoje spotkanie wygrał dziś Arsenal, który już wcześniej zapewnił sobie czwarte miejsce, premiowane występem w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Choć spotkanie w niebieskiej części Londynu lepiej rozpoczęli gospodarze, jako pierwsi gola mogli zdobyć zawodnicy Norwich. W polu karnym upadł Martin Olsson. Wydawało się, że sędzia powinien zagwizdać. Neil Swarbrick uznał jednak, że przewinienia nie było i nakazał grać dalej. W 23. minucie bliski szczęścia był John Terry. Obrońca reprezentacji Anglii wyszedł w górę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka leciała prosto w bramkarza, który nie miał problemów z udaną interwencją. Po półgodzinie gry prowadzenie dla The Blues mógł zdobyć Andre Schuerrle. Po strzale głową Niemca, futbolówka odbiła się od słupka.

Na drugie 45. minut Jose Mourinho wpuścił na boisko Edena Hazarda i Davida Luiza. Z kibicami pożegnali się za to Frank Lampard i Mohamed Salah. Brazylijczyk mógł zanotować wejście smoka, lecz piłka po jego strzela trafiła w poprzeczkę. Przez długą część meczu Kanarki ograniczały się jedynie do rozbijania ataków The Blues. Mimo to w 71. minucie wyprowadziły groźną kontrę. Uderzenie Snodgrassa zablokował w ostatniej chwili Cahill. Losy spotkania mógł odmienić jeszcze Eden Hazard. Próbę Belga we wspaniałym stylu obronił John Ruddy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który znacznie zmniejszył szanse Chelsea na walkę o mistrzowski tytuł. W tabeli Premier League zawodnicy Mourinho tracą do Liverpoolu i Manchesteru City zaledwie punkt. Oba liderujące kluby mają jednak do rozegrania nie jedno, a dwa spotkania.

Dobrą formę na koniec sezonu potwierdzili piłkarze Arsenalu Londyn, pokonując na Emirates Stadium West Bromwich 1:0. Jedynego gola dla Kanonierów zdobył Olivier Giroud, wykorzystując dośrodkowanie Santiego Cazorli. Całe spotkanie w barwach The Gunners rozegrał Wojciech Szczęsny.