fot. PAP/EPA

Biegi narciarskie. Staręga przebił Kowalczyk i Jaśkowiec

Bardzo dobrze spisał się Maciej Staręga w sprincie techniką dowolną, zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Gorszy występ zanotowały Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec, które w rywalizacji pań nie przebrnęły kwalifikacji.


Cross Country World Cup in DavosPolski biegacz z 11. wynikiem wszedł do ćwierćfinałów. We właściwej części zawodów zaprezentował się jeszcze lepiej i ostatecznie uplasował się na 9. miejscu. 25-latek wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w Pucharze Świata. Przed rokiem identyczny wynik osiągnął we włoskim Asiago. Na podium stanęło trzech reprezentantów Norwegii. Najszybszy spośród nich okazał się Finn Haagen Krogh, który na finiszu wyprzedził Andersa Gloeersena i Eirika Brandsdala.


Cross Country World Cup in DavosPo raz kolejny do finałowej trzydziestki nie udało się zakwalifikować naszym paniom. Bliska tego była Sylwia Jaśkowiec, która zajęła pechową 31. lokatę. Dominację potwierdziły Norweżki, spośród których rewelacyjnie pobiegła Ingvild Flugstad Oestberg. Zwyciężczyni kolejno okazywała się najszybsza w kwalifikacjach, ćwierćfinale, półfinale i finale. Lekką zadyszkę złapała Marit Bjoergen, plasując się na czwartym miejscu. Justyna Kowalczyk była 52.

Polska mistrzyni olimpijska zrezygnowała ze startu w kolejnych zawodach Pucharu Świata.

Wyniki sprintu techniką dowolną mężczyzn:

davos, mezczyzni

Klasyfikacja generalna (mężczyźni):

mezczyzni, generalka-biegi

Wyniku sprintu techniką dowolną kobiet:

davos-kobiety

Klasyfikacja generalna (kobiety):

kobiety-generalna

Sport/RIRM

drukuj