Biathlon. Zwycięstwo Vitkovej, świetny występ Nowakowskiej-Ziemniak

Czeszka Veronika Vitkova zwyciężyła w biegu na 7.5 km biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie. Czeszka po raz pierwszy w karierze stanęła na najwyższym stopniu podium. Świetną formę zaprezentowały Weronika NowakowskaZiemniak, która finiszowała jedenasta oraz piętnasta Monika Hojnisz.

Reprezentantka Czech na strzelnicy zaliczyła 2 pudła, ale fantastyczna forma na trasie pozwoliła jej triumfować nad drugą Włoszką Dortheą Wierer o 8.8 sekundy (jedna karna runda) oraz bezbłędnie strzelającą Nicole Gontier – strata 19.1 s. To ogromny sukces Vitkovej, która pierwszy raz wygrała zawody Pucharu Świata.

Najlepsza z Polek – Weronika Nowakowska-Ziemniak ukończyła wyścig na dobrej, jedenastej pozycji. Z dwoma pudłami okazała się gorsza od Czeszki o 47.1 s. Na 15. lokacie (52.5 s. straty) zawody ukończyła Monika Hojnisz. 23-latka na strzelnicy popełniła zaledwie jeden błąd.

Biathlon World Cup

Gorzej zaprezentowały się ich koleżanki: Krystyna Guzik finiszowa 38. (2:06.0 min. straty, trzy strzały niecelne), a Magdalena Gwizdoń – 64 (3:31.3, pięć pudeł).