Przeżywamy kolejną wiosnę Kościoła

Komunikat Ks. bp. Antoni P. Dydycz Biskup Drohiczyński, ordynariusza drohiczyńskiego w związku z wyborem następcy św. Piotra.

Drohiczyn, 11 marca 2013 r.

Drodzy Bracia w Kapłaństwie, Ukochani Diecezjalnie!

     Oto w ostatnich dniach, poczynając od 11 lutego przeżywamy kolejną wiosnę Kościoła. W pełni wolna i pogodna decyzja Ojca Świętego Benedykta XVI o rezygnacji z pełnienia posługi Piotra w Kościele, spowodowana osłabieniem możliwości fizycznych, a następnie przygotowanie do wyboru Następcy i przebieg konklawe ukazują z jak wysoką kulturą instytucjonalną spotykamy się w Kościele! Wszystko to zawdzięczamy pomocy Ducha Świętego i dlatego tak ważna jest nasza modlitwa, ale też i nasza troska o poziom moralny naszego postępowania. Potrzebna też jest dobra znajomość Kościoła.

    Widać to w ostatnich dniach, kiedy w jednej ze stacji na rozpoczęcie konklawe prowadząca program wyraziła się „o mieszaniu” Ducha Świętego. Ktoś inny mówił o wyborze następcy Pana Jezusa, gdy przecież wiemy, że następcą takim był św. Piotr. Każdy kolejny papież jest następcą św. Piotra, a Wikariuszem Pana Jezusa na ziemi. W poprzedniej stacji, ta sama prowadząca program, mówiąc o nowym papieżu wyraziła opinię, ze będzie musiał otworzyć się na nowoczesność, która dobija się do drzwi, gdyż inaczej będzie malała liczba katolików. Mając chyba na myśli pewne ustępstwa na rzecz moralnego laksizmu.

    To nie jest droga Kościoła. Tym bardziej, że wciąż wzrasta liczba katolików na świecie, a to jedynie zachodnia Europa niszczy swą tożsamość lekceważąc moralność, zmierza ku samobójstwu.   Przy tej okazji wypada zauważyć, jak bardzo jest potrzebna Telewizja TRWAM, a by w naszej Ojczyźnie była większa możliwość poznawania istoty, nauczania i działalności Kościoła, Mając to wszystko na uwadze zachęcam do szczerej i gorliwej modlitwy w intencji Kościoła. Starajmy się – dla własnego dobra -poznawać coraz lepiej Kościół.   Bożej opiece polecajmy Ojca Świętego Benedykta XVI, jak i Jego Następcę. Na najbliższą niedzielę jest przewidziany specjalny list pasterski. Natomiast wszystkich Diecezjan zapraszam do uczestnictwa w dziękczynieniu za Kościół, któremu chcemy poświecić uroczystość św. Józefa, Opiekuna Kościoła, obchodzoną 19 marca.

     Ogólnodiecezjalne dziękczynienie rozpocznie się w Katedrze o godzinie 10.00 Eucharystią. Zapraszam na nie kapłanów, osoby konsekrowane i diecezjan, zwłaszcza członków i członkinie różnych stowarzyszeń, jak chociażby Akcji Katolickiej.  We wszystkich parafiach także niech będzie ofiarowana jedna Msza św. uroczysta również w dniu św. Józefa. Można połączyć z nią krótki program przedstawiający nowo wybranego Papieża. Nie może zabraknąć hymnu „Te Deum laudamus”. Niech to będzie dar naszych serc i wyraz wdzięczności względem Kościoła, który jest dla każdej i każdego z nas drogowskazem i światłem! Niech to będzie znak naszego szacunku dla Ojca Świętego Benedykta XVI i duchowego wsparcia dla nowego Papieża!

Ks. bp. Antoni P. Dydycz Biskup Drohiczyński

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl