Podpisz list solidarności ze wspólnotą Koptów

Fundacja CitizenGo zachęca do podpisania listu solidarności z chrześcijańską wspólnotą Koptów.

To reakcja na zamordowanie przez dżihadystów z Państwa Islamskiego 21 egipskich robotników porwanych na przełomie grudnia i stycznia tego roku. Bojownicy z zimną krwią poderżnęli Koptom gardła, ponieważ ci nie chcieli wyrzec się swojej wiary i przyjąć islamu.

List solidarności ze wspólnotą Koptów zostanie przekazany patriarsze Tawardosowi II oraz biskupowi Karasowi, jako przedstawicielom wspólnoty.

Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGo w Polsce, powiedziała, że do tej pory list podpisało już ponad 89 tysięcy osób na całym świecie.

– Piszemy w tym liście, że jesteśmy wstrząśnięci tym barbarzyńskim mordem oraz, że pragniemy okazać naszą solidarność wobec tego dramatu. Całym sercem łączymy się w modlitwie z rodzinami ofiar oraz całą wspólnotą pogrążonych w żałobie naszych sióstr i braci. Ważne jest dla nas to, co powiedział papież Franciszek. Przypomniał on, że ci Koptowie zostali zamordowani tylko dlatego, że byli chrześcijanami. Papież dodał, że krew naszych chrześcijańskich braci jest świadectwem, które jest wołaniem. Nie ma znaczenia czy to są katolicy, prawosławni czy Koptowie. To są chrześcijanie, a ich krew jest ta sama – podkreśliła Magdalena Korzekwa.

List jest dostępny na stronie internetowej www.citizengo.org.

Koptyjski patriarcha Tawadros II zapowiedział wpisanie 21 egipskich Koptów do synaksarium, co oznacza uznanie ich za świętych.

RIRM

drukuj