[TYLKO U NAS] T. Chróstny o mądrym korzystaniu z wakacji kredytowych: Przygotowaliśmy kalkulację wskazującą, że nadpłata 19,3 tys. złotych i skrócenie okresu kredytowania pozwala zaoszczędzić prawie 57 tysięcy złotych na odsetkach

Wakacje kredytowe są bardzo poważną ulgą w sytuacji, w której jako konsumenci i gospodarstwa domowe borykamy się z wysokimi stopami procentowymi. Pamiętajmy tylko o tym, że z jednej strony jest to ulga dla bieżącego budżetu, ale z drugiej strony możemy sobie bardzo mocno pomóc, jeśli te środki wykorzystamy do nadpłaty kredytu (…). Przygotowaliśmy kalkulację wskazującą, że nadpłata 19,3 tysięcy złotych i skrócenie okresu kredytowania pozwala zaoszczędzić prawie 57 tysięcy złotych na odsetkach. To są bardzo poważne oszczędności, które możemy wygenerować, jeśli nadpłacimy kredyt, korzystając ze środków, które zaoszczędzimy na wakacjach kredytowych – powiedział Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam.

[Jestem w Kościele] Bagno pornografii, czyli o tym, jak kolejny raz Kościół miał rację

Jeszcze nie tak dawno przekonywano nas, że oglądanie pornografii jest czymś normalnym – zwłaszcza u nastolatków – i że nie trzeba się tym w ogóle przejmować. Ludzie, którzy postulowali, żeby w końcu ukrócić niegraniczony dostęp do stron pornograficznych dla dzieci i młodzieży (bo przecież samo żądanie kliknięcia, że jest się pełnoletnim to śmiech na sali, a nie poważne ograniczenie) byli traktowani jak jacyś nawiedzeni albo wariaci. Dzięki Bogu jednak dziś świadomość szkodliwości pornografii zatacza coraz szersze kręgi, nawet te niemające nic wspólnego z Kościołem.

Służą Kościołowi, troszczą się o Ojczyznę. Dziś usłyszeli: „Dziękuję” – zakończyło się 14. Dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja

To ludzie, których łączy wyjątkowa więź. Kochają Pana Boga, służą Kościołowi, na co dzień troszczą się o Ojczyznę. Dziś mieli okazję usłyszeć słowo: „Dziękuję”. Na 14. Dziękczynienie w Rodzinie do Torunia przyjechali pielgrzymi z całej Polski.

Min. P. Czarnek podczas 14. Dziękczynienia w Rodzinie: Rodzice i dziadkowie nie mogą abdykować

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to rodzice i dziadkowie są odpowiedzialni za wychowanie młodych Polaków. Jako Rodzina Radia Maryja od lat robicie to znakomicie, dlatego chciałbym wam wszystkim przyznać Medal Komisji Edukacji Narodowej – powiedział prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Ks. bp W. Śmigiel: Dziękujemy dziś dobremu Bogu, bo od Niego pochodzi wszelkie dobro, za Rodzinę Radia Maryja

Dobrze, że jest taka rodzina, która jednoczy i daje nadzieję. Bez waszego zaangażowania, odwagi, mądrości i przede wszystkim głębokiej wiary oraz miłości nie byłoby tego dzieła. Życzymy Radiu Maryja, TV Trwam i innym powstałym dziełom, by dalej się tak rozwijały – podkreślił ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, przewodniczący Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Prezydent Torunia o programie „Zdrowe Życie”: Ten program pokazuje nam, jak powinniśmy starannie troszczyć się o swoje zdrowie

Doceniamy swoje zdrowie, ale najbardziej wtedy, gdy go nam brakuje. Dlatego dbajmy o nie na co dzień, badajmy się profilaktycznie i szukajmy sposobów, by jak najlepiej się o nie zatroszczyć – powiedział Michał Zalewski, prezydent miasta Toruń, podczas konferencji prasowej w czasie 14. Dziękczynienia w Rodzinie.  

Prezydent A. Duda w liście do uczestników 14. Dziękczynienia w Rodzinie: Dziękuję za Państwa stanowczy głos przypominający, że nie można budować dobrej przyszłości w oderwaniu od historii, bez świadomości skąd przychodzimy i jakie wartości nas ukształtowały

i wspólnota wokół tej stacji to wspaniały, duchowy, medialny i społeczny fenomen. Bez jego udziału nie sposób wyobrazić sobie polskiego życia publicznego i nie sposób wyobrazić sobie narodowej debaty poświęconej najważniejszym dla Polski sprawom. Pozwólcie drodzy Państwo, że dołączę do Waszego dziękczynienia. Chcę serdecznie podziękować wszystkim współtworzącym Rodzinę Radia Maryja za służbę Ojczyźnie, za podtrzymywanie ducha patriotyzmu, za kultywowanie dziedzictwa wiary i tradycji, które czyni nas Polakami (…). Dziękuję za Państwa stanowczy głos przypominający, że nie można budować dobrej przyszłości w oderwaniu od historii, bez świadomości skąd przychodzimy i jakie wartości nas ukształtowały – napisał Prezydent RP, Andrzej Duda, w liście skierowanym do uczestników 14. Dziękczynienia w Rodzinie.

O. dr Z. Klafka CSsR podczas 14. Dziękczynienia w Rodzinie o programie „Zdrowe Życie”: Zdrowe życie to nie tylko zdrowe ciało, ale musimy się troszczyć o zdrowy intelekt i zdrowego ducha

Zdrowe życie to nie tylko zdrowe ciało, ale musimy się troszczyć o zdrowy intelekt i zdrowego ducha. Rzeczywiście tak się stało, że od roku jesteśmy na mapie uczelni wyższych w Polsce jako akademia. Myślę, iż do rozwoju Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM), która stała się Akademią Kultury Społecznej i Medialnej (AKSiM), przyczynił się kierunek pielęgniarstwo. To dla nas ogromne wyzwanie, ale też wielka radość, że nasza uczelnia od samego początku służy człowiekowi, ale służy we wszystkich jego wymiarach (…). Trzeba wracać do tradycji pielęgniarstwa, które nie tylko nie neguje nauki, wysokich technologii, ale patrzy na człowieka oczyma pełnymi kontemplacji i spogląda w jego głębię. Święty Jan Paweł II powiedział, że pracownicy służby zdrowia, pielęgniarki są współpracownicami Boga, który w Jezusie stał się dobrym samarytaninem, który leczy i ciało, i ducha – mówił o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, podczas konferencji prasowej w czasie 14. Dziękczynienia w Rodzinie.

Min. G. Ignaczak-Bandych podczas 14. Dziękczynienia w Rodzinie o programie „Zdrowe Życie”: Traktujemy program jako obowiązek patriotyczny. Zdrowe życie Polaków to zdrowa Polska

Mamy poczucie narodowego charakteru programu „Zdrowe Życie”, bo zdrowie Polaków powinno być jednym z najważniejszych zadań władzy publicznej i każdego z nas (…). Zachęcamy pracodawców do większego finansowania zadań z zakresu ochrony zdrowia pracowników. Zachęcamy szkoły, rodziny, nauczycieli i każdego, kto może się przyczynić do poprawy stanu zdrowia Polaków. Traktujemy program jako obowiązek patriotyczny. Zdrowe życie Polaków to zdrowa Polska – powiedziała Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP, podczas konferencji prasowej odbywającej się w czasie 14. Dziękczynienia w Rodzinie.

[TYLKO U NAS] Min. M. Wójcik: Często jest tak, że prawa dzieci nie są chronione w państwach, których przedstawiciele najgłośniej krzyczą o praworządności

Istnieją kraje, które w dalszym ciągu są tyle zadufane w sobie, że uważają, iż one mają rację we wszystkim i wiedzą, czym jest praworządność, prawa człowieka i prawa dzieci. Teraz dostajemy nowy instrument prawny, a z uwagi na to, że jest to rozporządzenie unijne, to wszystkie kraje członkowskie musiały je jednomyślnie przyjąć (…). Często jest tak, że prawa dzieci nie są chronione w państwach, których przedstawiciele najgłośniej krzyczą o praworządności. Nasza polska mniejszość mieszka w tych krajach i kiedy taka sprawa trafia do resortu sprawiedliwości, to my staramy się pomagać. Kilka dni temu dostaliśmy potężne narzędzie, za pomocą którego możemy wspierać polskie dzieci – powiedział Michał Wójcik, minister w KPRM, były wiceminister sprawiedliwości, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Red. W. Jakóbik: Warto przygotować się na „chudsze lata”, w których będziemy liczyć każdy grosz wydawany na ogrzewanie

Nawet jeśli nie zabraknie paliw, to ich ceny prawdopodobnie przez dłuższy czas będą wysokie. Warto przygotować się na „chudsze lata”, w których będziemy liczyć każdy grosz wydawany na ogrzewanie – podkreślił Wojciech Jakóbik, ekspert ds. energetyki oraz redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl, podczas piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.