fot. Katarzyna Cegielska

Służą Kościołowi, troszczą się o Ojczyznę. Dziś usłyszeli: „Dziękuję” – zakończyło się 14. Dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja

To ludzie, których łączy wyjątkowa więź. Kochają Pana Boga, służą Kościołowi, na co dzień troszczą się o Ojczyznę. Dziś mieli okazję usłyszeć słowo: „Dziękuję”. Na 14. Dziękczynienie w Rodzinie do Torunia przyjechali pielgrzymi z całej Polski.

Już nie przez fale, ale razem w miejscu, które jest sercem Radia – Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji – Rodzina Radia Maryja zebrała się, by pomodlić się za Polskę.

Sanktuarium to miejsce, w którym każdego roku wierni dziękują. Dziękują Bogu, sobie nawzajem za przyjaźń oraz dar wspólnoty i dziękują wszystkim tym, którzy na co dzień dbają o katolickie media w Toruniu. Ich media. Media będące blisko człowieka.

Radio Maryja ciągle potwierdza swoją troskę o człowieka. Dostrzegł to Prezydent RP, kierując list do zebranych.

„W sposób szczególny chcę podziękować za zbudowanie rodzinnej więzi przenikniętej chrześcijańską miłością bliźniego, empatią i solidarnością, którą otoczyliście Państwo przede wszystkim osoby najsłabsze, samotne, często pomijane i odrzucone” – odczytała słowa prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, szef KPRP.

Słowo „dziękuję” w Toruniu padało dzisiaj wielokrotnie, także z ust ministra edukacji i nauki, prof. Przemysława Czarnka.

– Chcę Wam wszystkim podziękować, bo jesteście niezbędni. Niezbędni w procesie wychowawczym, w procesie wychowywania młodych pokoleń Polaków – wskazywał szef resortu.

Minister edukacji tłumaczył, że rodzice i dziadkowie nie mogą abdykować. Są potrzebni dzieciom i młodym. Muszą wychowywać i być przykładem zwłaszcza teraz, gdy – jak mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR – tak wielu młodych wypisuje się z religii i tak wielu rodziców pozbawia swoje dzieci katechezy.

– Wy możecie bardzo wiele. Kochani, bierzmy się do roboty, dobrze? Do pracy dla Ewangelii, dla katolickiej Polski – zaznaczył Założyciel i Dyrektor Radia Maryja.

Ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, przypomniał dziś, że Rodzina Radia Maryja jest przepełniona głęboką wiarą, miłością do Ojczyzny i Kościoła, a także wielkim szacunkiem do drugiego człowieka. W homilii nawiązał do Ewangelii i Święta Przemienienia Pańskiego. Mówił, że góra, na której Jezus przemienia się wobec Apostołów, to także góra przemiany na lepsze. Ksiądz biskup zachęcał wiernych, by ich świadectwo było widoczne w parafiach.

– Ludziom wiary łatwiej żyć i zachowywać Bożą naukę, jeśli szukają siły w Eucharystii (…). Każda odsłona Boga, który pozwala się odkryć jako Ten, który się przemienia, jest wielkim potwierdzeniem Jego miłości – akcentował ks. bp Wiesław Śmigiel.

Miłości, która oddaje życie, Miłości pełnej poświęcenia, która zawsze zaprasza i zawsze chce być blisko. Wierni stają się wobec samych siebie świadectwem tej Miłości – zwłaszcza tutaj, w Toruniu. Miejscu, gdzie zawsze są mile widziani. I przypomniał im o tym prezydent miasta, Michał Zaleski.

– Toruń z radością wita Waszą obecność. Proszę, abyście czas spędzony w Toruniu zapamiętali po to, aby zaplanować sobie obecność w naszym mieście już na kolejnym Dziękczynieniu w Rodzinie Radia Maryja w Toruniu – mówił prezydent Torunia.

Bo to zawsze czas, w którym można zobaczyć, że nie jest się samym. Czas, który pokazuje: obok są ludzie i myślą podobnie jak ja. I podobnie jak ja – chcą zanieść Jezusa tym, którzy Go jeszcze nie poznali, nie odkryli. Podobnie jak ja – chcą więcej Boga.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl