„Apokalipsa” Emiliano Jimeneza Hernandeza – „książka dająca nadzieję i odwagę na trudne dni”

Instytut Globalizacji wydaje kolejną książkę Emiliano Jimeneza Hernandeza, hiszpańskiego teologa, pt. „Apokalipsa”. Pierwsza wydana pozycja nosiła tytuł „Historia zbawienia”. „To książka nad wyraz optymistyczna, dająca nadzieję i dodająca odwagi na trudne dni” – przekonuje wydawca.

Instytut Globalizacji, prywatny instytut spraw publicznych prowadzący projekty edukacyjne, ewangelizacyjne i wydawnicze, kolejny raz podejmuje się wydania książki Emiliano Jimeneza Hernandeza. Był to jeden z najpopularniejszych hiszpańskich autorów. Studiował w seminarium diecezjalnym w Ávili, gdzie otrzymał święcenia kapłańskie. W Rzymie uzyskał doktorat z eklezjologii i teologii moralnej. Był także katechistą wędrownym – 5 lat posługiwał w Kostaryce, Panamie, Dominikanie, Szwajcarii i USA.

„Być może, szczególnie obecnie, czasy ostateczne kojarzą się nam z ogólnoludzką katastrofą, napełniającą nas niepokojem i lękiem. Nic bardziej mylnego. Apokalipsa jest przesłaniem nadziei. Ostatecznym objawieniem i finałem historii zbawienia. Historia kończy się radosnym spotkaniem z Bogiem. Triumfem wybranych nad prześladowcami. Zwycięstwem dobra nad cierpieniem i śmiercią” – podkreśla Instytut Globalizacji.

„Apokalipsa jest przede wszystkim objawieniem dzisiejszego okresu historii. Daje nam światło do odkrycia intymnego, ukrytego znaczenia obecnej historii, która jawi się jako zawiła i pełna konfliktów. Nadzieja na ostateczny cel, do którego zbiegają się czasami poplątane ścieżki ludzkich losów, staje się mocnym oparciem dla teraźniejszości, w której przychodzi nam mierzyć się ze złem i trudem zachowania wierności Panu” – pisze autor.

Instytut Globalizacji zaznacza, że „Apokalipsa” Emiliano Jimeneza Hernandeza jest „książką nad wyraz optymistyczną, dającą nadzieję i dodającą odwagi na trudne dni”.

„W przystępny sposób odkrywa karty symboliki, którą chcielibyśmy zrozumieć, gdy świat zbliża się do swego kresu” – dodaje.

Książkę można zamawiać na stronie [tutaj] lub pod nr tel. 698 072 731.

 

 

Instytut Globalizacji

drukuj