Pos. M. Woś o sądzeniu polskiego żołnierza za obronę granicy polsko-białoruskiej: To oznacza totalną kompromitację państwa polskiego. To jest obniżanie autorytetu, obniżanie morali i obniżanie naszego bezpieczeństwa

Jeżeli mamy możliwość nie oskarżania żołnierza, wypuszczenia go, oczyszczenia go z zarzutów już na etapie prokuratorskim, a mimo to jest upór władzy politycznej, żeby postawić go przed sądem, a sąd mówi, że nie ma żadnych znamion czynu zabronionego, że samo orzeczenie, słuszne orzeczenie, ale to, że musiało dojść do procesu sądowego, to oznacza totalną kompromitację państwa polskiego. To jest obniżanie autorytetu, obniżanie morali i obniżanie naszego bezpieczeństwa – podkreślił poseł Michał Woś z Prawa i Sprawiedliwości, b. wiceminister sprawiedliwości, na antenie TV Trwam w programie „Polski Punkt Widzenia”, odnosząc się do sprawy polskiego żołnierza oskarżonego o oddanie 12 strzałów do grupy migrantów, która nielegalnie przekraczała granicę Polski z Białorusią.

Nieznany list Prymasa Tysiąclecia do Jana Pawła I

Niepublikowana dotąd kopia listu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego do papieża Jana Pawła I przechowywana jest w archiwum Papieskiego Instytutu Polskiego w Rzymie. Dokument, datowany na 29 sierpnia 1978 roku, zaledwie trzy dni po wyborze Albino Lucianiego na Stolicę Piotrową, ukazuje niezwykłą duchową więź Prymasa Tysiąclecia z Jasną Górą, Kościołem powszechnym i nowo wybranym papieżem. W dniu liturgicznego wspomnienia błogosławionego Prymasa publikujemy fragmenty tej korespondencji.